Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Інтернет-магазин. Чи реальний цей бізнес для рядового користувача?

Дата: 11 січня 2013 Рубрика: Про заробіток Коментарі: 6 коментарів

Чи реально створити свій власний інтернет-магазин? Одразу хочу дати чітку та конкретну відповідь — створити свій власний інтернет-магазин може кожен, практично кожен користувач. Але ... знову ці але ... Створити інтернет-магазин — це ще не значить заробляти. Склепати автомобіль з дерев'яних дощок можна? Так, без проблем, трішки старання та часу і дубове або букове авто готове. Але чи поїде такий автомобіль? Питання ... Хіба що постійно підштовхувати та крутити механізми вручну.

Аналогічна ситуація і з інтернет-магазином — створити такий ресурс, це відсотків 5 справи, якщо не менше. Платформ для цього є дуже багато, платні і безкоштовні, тому зліпити саму оболонку можна дуже легко, а далі? Що робити далі? Давайте ми з Вам спробуємо розглянути це питання більш детально.

Сьогодні в мережі можна зустріти безліч пропозицій по створенню інтернет-магазинів — від платних послуг веб-розробників до навчальних відеокурсів. Пропонують зробити на базі Joomla, WordPress, на окремих двигунцях ... від різнобарв'я пропозицій просто очі розбігаються, але чи варто покладати всі свої надії на можливість заробітку з свого власного інтернет-магазину?

Справа в тому, що сама суть бізнесу продаж — це, власне, сам продаж товарів. Уявіть собі базар і продавця з порожнім лотком, смішно? Така ж ситуація і тут: інтернет-магазин — це просто лоток, торгова площадка, де потрібно виставляти свій товар на продажу. А що виставляти??? От тут і відбувається прозріння в користувача, який, або замовив інтернет-магазин у веб-майстра, або створив його по навчальному відеокурсу.

Товар. Що ж продавати в своєму магазині? Інша справа, звичайно, якщо у Вас є склад товару, або є постачальники, які готові відправляти від Вашого імені та надавати товар у борг. Якщо ж ні — тоді або значні фінансові вливання, для того, щоб сформувати складський запас та службу логістики, або дропшипінг (dropshipping) — це коли Ви реалізуєте товар, як посередник, ставлячи свою торгову націнку.

В першому випадку все зрозуміло — Ви, наприклад, займаєтесь продажем певного товару, скажімо одягу. Вам необхідно створити сайт інтернет-магазину, сфотографувати свої товари, викласти на сайт з детальним описом, продумати схему доставки та залучати відвідувачів — тобто, потенційних покупців.

Але тут потрібно розуміти, що по-перше, відвідувачі самі не прийдуть, потрібно магазин рекламувати, по-друге, необхідно постійно слідкувати за асортиментом та його поповненням. Але модель цілком прийнятна, можна спробувати.

У випадку з  дропшипінгом — Вам необхідно знайти компанію, яка працює по такій схемі та налаштувати співпрацю. Останнім часом, по такій системі дуже багато магазинів працюють з Китаєм. Товар відправляється напряму з Китаю, на ім'я Вашого замовника і виглядає це так, ніби ви самі відправили покупцю товар.

Але тут також є дуже багато підводних каменів. По-перше, товар з Китаю іде дуже довго від 3-х тижнів до місяця, по-друге, якість товару часто змушує бажати кращого, по-третє, упереджене ставлення людей до китайського товару, по-четверте, процес гарантійної заміни такий геморойний, що не дай Бог. Ну і звичайно ціна ... працювати на нуль Ви ж не будете, потрібно врахувати і свою націнку.

Хоча така схема працює, можна обрати цілком пристойні китайські магазини, які працюють по дропшипінговій системі та спробувати. Колись і я пробував себе в цій справі, створив свій магазин на основі безкоштовного двигунця, обрав декілька китайських магазинів, заповнив магазин товаром ... Але, коли замовив на пробу декілька одиниць собі і з 3-х товарів один виявився не робочим — відмовився. Але це особисто мій досвід і цілком може бути, що я натрапив на неякісний магазин, вірніше, з неякісним товаром.

По такій системі можна продавати і мобільні телефони, і нетбуки і іншу побутову техніку, але, вартістю до 200 (або 300) доларів, це потрібно постійно уточнювати, тому що закони у нас змінюються, як пори року. А ця сума — це вартість товару, яка не підлягає митному оподаткуванню (тобто не потрібно розмитнювати). Що вже вище — вкрай не вигідно, тому що саме розмитнення коштує, як пів нетбука.

Тому, перед тим, як з головою кидатись в створення інтернет-магазину, детально все проаналізуйте. Чи зможете Ви контролювати всі процеси, чи вистачить у Вас терпіння на організацію торгівлі, чи бачите Ви себе в цій справі.

Такий вид бізнесу — як власний інтернет-магазин має право на існування, але потрібно тверезо оцінити свої можливості. Не думайте, що тільки Ви створите сайт з товаром — до Вас повалять покупці. Такого не буде. Інтернет-магазин потрібно розкручувати, за ним потрібно слідкувати, бути на зв'язку мінімум 8 годин і, найголовніше, мати звідки брати товар.

Якщо ж Ви, все таки, запалитесь бажанням спробувати себе в ролі власника інтернет-магазину — можете звернутись до мене і я дам Вам декілька цінних порад, як організувати власну торгівлю по схемі дропшипінгу (посередництва) з Китаєм. Сам пробував, тому деякий досвід маю, просто цей вид діяльності не для мене.

Але наперед подумайте, тому що наявність самого інтернет-магазину — це ще не півсправи і навіть не початок, це так ... просто рішення. Якщо ж бажання не зникне — спробуйте, а може це Ваше?


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Інтернет-магазин. Чи реальний цей бізнес для рядового користувача?" 6 коментарів

 1. Олександр коментує:

  Хм... Цікаво, хоча спекуляція не зовсім те, що мені подобається, але як варіант для бізнесу не поганий... Можна навіть поєднувати онлайн бізнес із реальним, доволі плідний симбіоз може вийти, але якщо залучити партнерів, бо одна людина з тим всім не впорається...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Олександр, ну чому спекуляція? ;-) 90% бізнесу зараз будується на принципі купив дешевше — продав дорожче, виробництво занепало. :twisted:

   Відповіcти
   • Олександр коментує:

    Без виробництва не буде чим спекулювати, а воно і надалі падатиме... скоро не буде кого за кран посадити, бо усі фінансисти і юристи...

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Спекулюватимуть закордонними товарами, коли своїх немає. Перетворимось на придаток до якоїсь країни. Нині ж не модно бути слюсарем, модно бути перекладачем, як ти кажеш, юристом...хоча подивишся на спеціалістів нинішніх — плакати хочеться.

     Відповіcти
     • Олександр коментує:

      Нічого, коли залишаться двоє слюсарів, то будуть поважати і замисляться...

      Відповіcти
      • Олег Волощук коментує:

       Олександр, абсолютно і на 100% згідний. :|

       Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Павло(6)
Pavlofox(4)
Ad60(4)
Володимир(3)
MrVigner(3)
Андрій(3)
Ром@н(1)
Олександр(1)
Спільнота блогу
Вгору