Україномовні відеокурси (інфопродукти) — чи мають вони право на існування?

Дата: 3 жовтня 2013 Рубрика: Про заробіток Коментарі: 5 коментарів

Вітаю, товариство! Так вже повелось в інтернет-мережі, що більшою (якщо не єдиною) популярністю користуються електронні книги, відеокурси та інші інформаційні продукти, які створені на російській мові. Тут не попреш — не посперечаєшся, російськомовний сегмент інтернету розвинувся скоріше, масштабніше і чинників дуже багато — велика кількість населення, великий відсоток російськомовних громадян практично в усіх республіках колишнього СРСР, але чи варто зовсім скидати з рахунку перспективи розвитку україномовного інфопростору?

Так, проблема велика в тому, що мало спеціалістів ризикнуть створювати українські інформаційні продукти і запускати рекламні піар-компанії, адже все це інвестиції, а на молодому та ще не зовсім зміцнілому ринку україномовних продуктів — ризиковано. Новачок, який почне вишукувати певну інформацію, буде просто вражений тієї кількістю російських продуктів, які існують зараз на ринку і тільки через певний час почне розуміти, що 90% всього, що пропонується — відвертий непотріб.

Не можу не погодитись ще й з тим, що в разі виходу дійсно якісного українського продукту, в разі його запуску, прибутки будуть далеко не космічні, адже так чи інакше цей продукт будуть порівнювати з творіннями російських «гуру» інфобізнесу. Так чи інакше буде важко, тому що не сприймають серйозно українські продукти навіть корінні українці, які можуть написати «я бы не стал извращаться и читать блоги о продвижении на украинском» — реальний приклад.

Я також боявся створювати україномовні курси, тому що невідомо як їх будуть сприймати, але «вовка боятися — в ліс не ходити». Схвальні відгуки (до речі, не тільки українців) та кількість завантажень говорять про те, що не так все й погано, як може здатись. Я закинув свої відеокурси на декілька популярних українських торентів і з кожним днем кількість завантажень збільшується. До речі, кілька разів мене просили номер гаманця і присилали невелику винагороду, просто так, я нічого не продавав!

Якщо українські інфопродукти не створювати, то ніхто про них не буде знати і не зможе переконатись у якості та цінності. Найлегше говорити (як мені сказали на одному українському форумі), що «Ні, курси принесуть лише збитки. Україна не має такої кількості україномовного бидла, щоб можна було конкурувати із Дєнісам Паповим.» А бидло (пол. bydlo) — зневажлива назва, яку вживала шляхта Речі Посполитої стосовно кріпаків чи людей нижчих верств суспільства взагалі, дослівно — «худоба». В останньому значенні використовується досі.

Як Ви гадаєте, варто слухати таку думку? Давайте подивимось з іншого боку, так, російськомовного населення дуже багато і в Україні, і в інших країнах, але друзі, українців також не дуже то і мало по світу розкидано! Масштаби не ті, звичайно, але говорити про безперспективність україномовних продуктів також не можна!

Тут хочу уточнити — я не говорю про якісь суто інтернет-проекти чи курси, які пов'язані з сайтобудуванням чи іншими інтернет-технологіями, ні! Тематики можуть бути різні — бісероплетіння, вишивка, риболовля, ремонт і т.д. Існує стереотип, що інформаційний продукт — це значить сайти, бізнес, заробіток, seo і все. Ні, це дуже широке поле для діяльності.

Наразі в моєму арсеналі два відеокурси: «Як створити блог на WordPress своїми руками» та «SmartResponder — E-mail маркетинг по-українськи» і я не збираюсь цим обмежуватись. Перший курс про WordPress більш популярний, тому що тематика набагато ширша, другий — трішки менше, але й напрямок доволі специфічний. Та не дивлячись на це, курс по Смарту також знаходить своїх користувачів і я отримую схвальні відгуки.

Україномовні курси ОДНОЗНАЧНО мають право на існування і ОБОВ'ЯЗКОВО  знайдуть своїх користувачів, головне — робити все якісно та відповідально, різного роду лайна під красивими упаковками так багато в мережі, не потрібно україномовний інфопростір з самого початку ганьбити неякісним продуктом.

Дійсно якісні українські продукти в мережі можна перерахувати на пальцях, але вони є! Є Дон Кіхоти, які свято вірять в те що роблять і продовжують творити. І я щиро вірю, що в разі появи більшої кількості україномовних інформаційних продуктів — про них заговорять, їх признають і вони знайдуть своїх шанувальників.

Наразі — продовжую роботу над новим відеокурсом і незважаючи на скептицизм та усмішки, переконаний, що роблю це не «в повітря».

Цікаво було б почути Ваші міркування на тему «Чи перспективні українські інформаційні продукти» — пишіть в коментарях, давайте обговоримо.

Бажаю Вам хороших та вдалих ідей, легкої реалізації та просто гарного дня.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Україномовні відеокурси (інфопродукти) — чи мають вони право на існування?" 5 коментарів

 1. MrVigner коментує:

  Не знаю думки інших, але якби переді мною була можливість вибирати між україномовним та російськомовним, я б 100% вибрав би перший. Головне щоб якість була порівняно однаковою, бо, звісно, якщо в першому буде тільки «вода» а в другому все що треба, то від першого звіно доведеться відмовитися.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Скажемо так — я б поступив аналогічно, але тверезо дивлячись на речі розумію, що російськомовний продукт поки що переважає, як в кількості так і в якості, порівнюючи з окремими випадками.

   Але ... все в наших руках, і український інфобіз на стадії розвитку, тому перспективи очевидні.

   Відповіcти
 2. Serpiko коментує:

  Доброї ночі, колеги! Ще раз, «знімаю свого капелюха», перед Вами, Олег, за україномовний сайт, який Ви ведете. Я цілком погоджуюся, що нехай на початку не отримується фінансовий дохід, але воно того варте. Я вважаю, що будь-який україномовний сайт знайде свого шанувальника. Маю надію, що серед молодого покоління. І певна річ, що це повинен бути якісний і що головне недорогий інформаційний продукт! Захмарні ціни російськомовних інфозаробітків зіграли злий жарт з багатьма дописувачами. З свого боку — готую україномовні електронні версії двох своїх книг. Мав намір друкувати, але все ж таки — зупинився на версіях електронних і у цьому є Ваша заслуга. Успіху у починаннях.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   :smile: Ви праві на 100% — бажання швидкого заробітку, небажання працювати та вкладати свої сили, гламурна картинка російськомовних прикладів — дійсно відіграють свою роль.

   Україна завжди йшла через терни і шлях не був легкий — варто розуміти, що не все дається з першого наскоку та за лічені дні — потрібна праця. Дякую Вам.

   Відповіcти
 3. Олександр коментує:

  Цілком згідний з абзацем перед картинкою «как стать началником».

  Думаю варто пробувати, і вчитись на помилках РОБЛЯЧИ щось, а не говорячи мудрі слова в повітря.

  Сам зараз планую запуск своїх певних інф.продукт.) Подивимось що з цього вийде))

  Але всерівно, варто УКРнет піднімати на вищі позиції)

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Саша до Як зробити скріншот екрану — хмарний скріншотер Joxi в допомогу
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Саша(2)
Валентин.(2)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
50 / 0.348 / 57.81mb
Вгору