Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Шановні друзі! Маю до Вас велике прохання: буквально вчора був замінений плагін, який підсвічував шматки коду в статтях. Перевірені всі публікації, але - якщо Ви помітите неточність чи "криве" відображення уривків коду - будьте ласкаві, повідомте мені в коментарях до тієї публікації. Наперед - дякую!

Як заробити гроші на блозі — продавати посилання чи ні?

Дата: 11 березня 2013 Рубрика: Про заробіток Коментарі: 11 коментарів

Вітаю, товариство! От створили Ви свій сайт чи блог, наповнюєте його контентом, працюєте над технічним вдосконаленням ... і приходить день, коли Ви задумуєтесь над тим, як монетизувати своє дітище? Як отримувати хоча б якийсь дохід від своєї праці? Всі ж говорять, що найкраще заробляти на своїх сайтах, що сайти і блоги можуть приносити гарний дохід і т.д. Ви занурюєтесь в мережу і однією з перших рекомендацій, яку Ви зустрічаєте, буде — додайте свій сайт в Sape (Сапу) та просто отримуйте гроші.

Чи корисно продавати посилання з блогу?

Давайте спробуємо розібратись, а чи дійсно так все гарно та просто? Чи дійсно продаж посилань з сторінок Вашого ресурсу може надати Вам постійне джерело прибутку? На цю статтю мене надихнув один коментар, тому я вирішив описати свій погляд на цей спосіб заробітку, а також, на різні біржі автоматичного продажу посилань.

Необхідно собі чітко визначити те, що будь-який продаж посилань — це втрата для блогу. Не секрет, що вихідні лінки дуже шкідливі, особливо для молодих ресурсів, тому перед рішенням займатись продажем посилань, зважте, чи готові Ви пожертвувати вагою своїх сторінок і чи перенесе Ваш блог цю втрату безболісно.

Одразу скажу, що продавати лінки з блогу можна, але необхідно робити це вкрай обережно і не зловживати. При розумному підході, продаж посилань може стати одним з джерел доходу, але ОДНИМ, а не основним. Тому не варто кидатися на цей варіант монетизації блогу одразу.

Взагалі, вебмайстрів можна розділити на дві великі категорії — ті, хто клепає ГС для заробітку на продажі посилань і ті, хто робить СДЛ з метою публікації корисних матеріалів. Перші, при ненульових показниках ТіЦ і PR, одразу ж додають свої ресурси в аккаунти бірж автоматичного продажу посилань та «викачують» сайти до повного виснаження або до бану пошукових систем. Другі, старанно розвивають свої ресурси, забезпечують хороший траст та відвідуваність, високі показники ТіЦ та PR, а вже потім задумуються над монетизацією.

Нещодавно я розмовляв з однією людиною, яка займається створенням сайтів конкретно під Сапу, тобто під біржу автоматичного продажу посилань. На запитання, скільки і яких сайтів необхідно мати, щоб заробляти 1000$ на місяць, я отримав відповідь: «Тут потрібно хоча б 20-25 сайтів з тіцками 20-30 і рангом гугла 2-3, всі інші дані та цифри — понти та фінансові стриптизи школоти».

Уявіть собі, скільки часу та сил потрібно вкласти, щоб добитись таких результатів на 25 сайтах. Звичайно, що тут працює уже конвеєрна система — коли перша партія сайтів починає приносити віддачу, одразу ж береться в роботу наступна, тому що, відсотків 70 попередніх ресурсів загудять під бан ПС і витягувати їх звідти ніхто не буде. А пошуковики дуже негативно ставляться до ресурсів, які вони запідозрюють в спекуляції лінками.

Також, я походив по різних форумах, де обговорювались плюси та мінуси Сапи та аналогічних бірж.  І от, переважна більшість власників ресурсів говорять про те, що після додавання сайту в Сапу — одразу ж помітилось різке падіння пузомірок, а якщо код біржі не прибирали — сайти ловили бан.

Отже, я роблю для себе висновок (Ви — як бажаєте) — біржі автоматичного продажу посилань, Sape та інші, які пропонують додати свій сайт, розмістити на ресурсі код біржі та торгувати лінками — то від лукавого, то зло.

Як тоді бути взагалі з таким видом заробітку, як продаж посилань? Та все дуже просто.

Взагалі, я б рекомендував всім, хто веде власні блоги та розраховує на перспективу, на рік, а то і більше, забути взагалі про продаж лінків, як варіант заробітку. Потім, коли блог обросте трастом, природніми вхідними посиланнями, показниками ТіЦ та PR, акуратно, врівноважено та дуже вибірково продавати лінки з свого ресурсу.

Є багато хороших сервісів, зокрема www.rotapost.ru та www.gogetlinks.net, де можна продавати посилання з свого ресурсу, але не в автоматичному режимі, а вручну, з можливістю модерації. Ви самостійно переглядаєте зявки, які Вам надсилаються, відмовляєте не тематичним сайтам (типу, продаж вікон в Ялті) та розміщуєте тільки ті, які підходять Вашому по тематиці.

Тут також, не потрібно втрачати голову — не кидайтесь на всі пропозиції одразу, розміщуйте не більше 1 посилання на сторінку. Заробити гроші на блозі, на продажі посилань можна, але обережно.

Популярні та високовідвідувані сайти, ніколи не будуть приймати участь в біржах автоматичного продажу посилань, їм шкода свого ресурсу. Якщо такі сайти і продають посилання з своїх сторінок, то роблять це через вище зазначені сервіси, і то не завжди.

Якщо ресурс дійно високовідвідуваний та популярний, то кращою альтернативою буде контекстна реклама, банерна або прямий прошук рекламодавців.

Робимо другий висновок, продаж посилань — варіант монетизації для високовідвідуваних, популярних, трастових сайтів. Продавати лінки на інші ресурси потрібно не більше 1 на сторінку (в крайньому випадку 2) і тільки через спеціальні сервіси, які я зазначив. Ніякі Сапи та інші біржі брати до уваги не варто (ну хіба що Ви ГС-клепальщик).

Продавати можна тільки схожим по тематиці ресурсам, щоб не вишло наступної картини, яку я дуже часто зустрічаю в мережі: читаємо статтю про чорну смородину і в середині тексту бац «как играть в казино бесплатно» — це просто жах, жесть, косяк ... як бажаєте, так і називайте.

Для чого вебмайстри намагаються будь-якими методами підняти ТіЦ та PR блогів? Саме для можливості заробітку на продажі посилань. Ви помітили, що пузомірки практично ніяким чином не впливають на відвідуваність ресурсів? Що бувають сайти з нульовими показниками, але з тисячною відуваністю? А що станеться, коли Яндекс і Гугл свої медальки, у вигляді ТіЦ і PR, взагалі відмінять? Багато хто залишиться без роботи)).

Особисто я, не збирають ні за яких обставин додавати свій блог в біржі автоматичного продажу посилань, хіба що пошукові системи офіційно повісять оголошення, що Вони не будуть санкціонувати сайти, які займаються масовим продажем лінків.

Не робіть з своїх ресурсів лінкозвалища, шануйте свою працю. При досягненні блогом чи сайтом певного трасту, продавайте обрані лінки (не через автоматичні біржі), продавате постові на якісні ресурси, а не на всі підряд, не розміщуйте на сторінці більше 1 продажного посилання.

Запам'ятайте, заробити гроші на блозі можна, але потрібно це робити розумно, щоб Ви не говорили «я багато грошей заробив», а «я багато грошей заробляю».

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Як заробити гроші на блозі — продавати посилання чи ні?" 11 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Згідний зі всім написаним.

  Нетематичні посилання із тексту дивляться жахливо.

  Правда, можна мати як СДЛ сайти, так і ГС для продажу посилань, щоб там заробляти гроші на той же СДЛ поки він ще розвивається.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну як варіант)) :grin:

   Відповіcти
 2. Віталій коментує:

  Цікава стаття! Дякую.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Користуйтеся :smile: . Взагалі, я задумав багато цікавого та незвичного, заходьте частіше.

   Відповіcти
 3. Олександр коментує:

  Не бачу відповіді — контент не відповідає тайтлу. Конкретно, варто користуватися сапою чи ні? Якщо не користуватися, то який ще спосіб монетизації для блогу? Контекстна реклама приносить прибутки лише в в сферах, де величезна конкуренція та якщо відвідування становить 1000 хостів на день...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   «Отже, я роблю для себе висновок (Ви — як бажаєте) — біржі автоматичного продажу посилань, Sape та інші, які пропонують додати свій сайт, розмістити на ресурсі код біржі та торгувати лінками — то від лукавого, то зло.»

   Відповідь — уважніше читайте контент, САПОю користуватися не варто (для СДЛ).

   «Є багато хороших сервісів, зокрема www.rotapost.ru та www.gogetlinks.net, де можна продавати посилання з свого ресурсу, але не в автоматичному режимі, а вручну, з можливістю модерації...»

   Відповідь — продавати посилання можна, але не через САПу і не автоматично, а 1, максимум 2 на сторінку.

   Відповіcти
 4. Павло коментує:

  Дякую за статтю! Маю надію, що тепер уже кудись не вляпаюся й не угроблю блог ;-)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   На здоров'я)). Тут я б хотів, щоб мене правильно зрозуміли. Я не говорю про те, що продаж посилань то зло чорне, приторговувати можна, але не ставити це на автомат через Сапу і продавати тільки тоді, коли блог доросте до цього.

   Це особиста, суб'єктивна моя думка, можливо я і не правий, багато торгують на автоматі ... але, ну дуже багато але, як на мій погляд.

   Відповіcти
 5. Павло коментує:

  Я так і зрозумів. Краще націлюватися на Ротапост та Гогетлінкс, а ще краще домовлятися напряму. Вже більше півроку веду на блогспоті свій блог і вирішив починати там щось продавати...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Я вже також більше півроку веду цей блог, місяців 8 напевно, але ще нічого продавати не буду. А чому Ви, Павло, на своєму vasianovych.com не зміните тему? В принципі мінімалізм зараз в тренді в мережі, але зробіть трішки цікавіше :smile:

   Відповіcти
   • Павло коментує:

    Рекламні банерки будуть прикрашати

    :smile:

    Але я подумаю над вашими словами.

    Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (14)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (19)
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Віктор Х.(13)
fedun(9)
Світлана(4)
Егор(3)
Саша(3)
Віта(2)
Pavlofox(2)
Serpiko(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
58 / 1.285 / 58.13mb
Вгору