Головна > windows 7 > Визначаємо відкриті порти в Windows 7 - Doscanner

Визначаємо відкриті порти в Windows 7 - Doscanner


8-08-2012, 10:17. Розмістив: Lusakan
Доброго дня, шановні читачі! Продовжуємо розбирати особливості та примхи операційної системи Windows 7. Сьогодні ми розглянемо, як перевірити і визначити відкриті порти на ПК під керуванням сімки.Що таке порт комп'ютера і для чого він потрібен? Я спробую максимально просто описати Вам, що це за звір і принцип його роботи. А також покажу, як можна перевірити, які порти відкриті, а які ні.

Уявіть собі на хвилинку, що другому комп'ютеру необхідно встановити зв'язок з Вашим. Це необхідно, наприклад, для роботи певної програми або що. Зробити це можливо тільки через ІР-адресу, я думаю такий вислів, як ІР-адреса, знайомий практично всім. Але коли іншому ПК необхідно встановити зв'язок з окремою програмою на Вашому компі, тут вже виникають труднощі, тому що ІР-адреса Вашого ПК одна, а програм та додатків може бути дуже багато. Що робиться в такому випадку?

Для цього існують певні осередки на Вашому ПК, яким привласнюються конкретні числові значення. Тобно, так звані, порти. І коли іншому ПК необхідно встановити зв'язок з тією чи іншою програмою на Вашому компі, він, для початку, вказує, що необхідно з'єднатись з ІР 192.168.2.85 (тобто з Вашим ПК), але ця інформація буде передаватись для порта 145 (тобто для певної програми).

Існують стандартні порти, наприклад порт 80, який є на кожному ПК. Ці порти закріплюються за стандартними програмами, які часто використовуються. Наприклад, цей же 80 порт використовує по замовчуванню програма Skype.

Але трапляються випадки, коли Skype закритий, а порт 80 все рівно залишається відкритим. І програма, яку Ви встановлюєте на свій ПК, видає помилку, тому що для її роботи цей порт повинен бути неактивним. І тоді виникає ступор - як же так? Я ж Skype закрив, а програма все рівно викидає помилку? В ОС Windows XP такі ситуації виникають рідко, а от в Windows 7 - це досить поширена проблема. Справа в тому, що в сімці існує дуже багато запущених процесів і служб, яких не було в ХР. І частенько ці процеси займають необхідні нам порти. Але як визначити, які саме процеси? Адже коли комп тільки ввімкнувся і не запущено ні однієї програми - візуально це не побачиш.

Така ситуація була в мене і її вирішення я Вам зараз запропоную. Для цього є проста і дієва програмка - Doscanner. Вона сканує всі порти ПК, від 1 по 1024 і показує, який зайняти, а який ні. Завантажуємо Doscanner з нашого серверу і розархівовуємо. В теці Doscanner знаходимо файл DoScan.exe і запускаємо його. Програма не потребує інсталяції і процює з цього файлу. Після запуску DoScan.exe ми бачимо ось таке віконце.Бачимо, що табличка порожня і програма готова до роботи. Для сканування натискаємо кнопочку Сканировать і чекаємо результату. Після завершення сканування у нас буде приблизно ось такий результат.Тут ми можемо побачити, що на ПК відритими залишаються два порти - 135 і 445. Тепер давайте проведемо експеримент. Натиснемо кнопочку Очистить, скинемо результати і запустимо програму Skype. Тепер проскануємо ще раз.Тут вже можна побачити, що з'явилось ще два відкриті порти, які займає програма Skype - 80 і 443. Для того, щоб побачити, які саме служби використовують цей порт, підсвічуємо його в програмі. Необхідний нам рядок повинен виділятись синім кольором.Далі тиснемо кнопочку Подробнее і бачимо у віконці - які саме програми чи процеси використовують цей порт і відключаємо їх. В Windows 7 служби знаходяться «Пуск – Панель управления – Администрирование – Службы».Все, коли Ви відключите неохідні служби і процеси - потрібний Вам порт буде вільний. До речі, така катавасія з портами в мене була при спробі встановити на ПК набір локального сервера Denwer.

Сама програма Doscanner дуже простенька, особливих налаштувань тут і немає. Можна продивитись перелік найпоширеніших портів для служб, натиснувши Справочник портов.Або зробити первинні налаштування, такі як Завантаження при старті системи, згортання в трей та інші.Надіюсь, що зрозуміло. Навіть якщо Ви ніколи не стикалися з таким поняттям як порт, то для загального розвитку ця інформація зайвою не буде. Тепер Ви знаєте, що існує окремо ІР-адреса і окремо порт ПК, а також розумієте, яка між ними різниця. Додайте собі сторінку в Закладки, адже, рано чи пізно, це Вам знадобиться.

Завантажити Doscanner (8.1мб)

Повернутися назад