Інтернет-магазин в Україні — який двигунець обрати для створення ресурсу?

Дата: 26 серпня 2013 Рубрика: Все про CMS Коментарі: 8 коментарів

День добрий! Останні декілька днів я був зайнятий пошуком ідеального (якщо можна так сказати) двигунця для створення інтернет-магазину — аналізував платні, безкоштовні, буржуйські, вітчизняні і в цій статті вирішив поділитися з Вами своїми міркуваннями, можливо комусь стане у пригоді. Колись я пробував себе в електронній торгівлі (створив інтернет-магазин), але поставився до цього питання безвідповідально — створив, вийшло ну і добре, ніяких подальших дій виконано не було, тому проект пішов у небуття.

Цього разу я вирішив підійти до питання фундаментально та серйозно, тому що в голові визріла одна ідейка. Отже, про CMS для інтернет-магазину — основними критеріями, які я ставив до двигунця, були: безкоштовність, швидкість роботи, відкритий вихідний код, наявність доповнень та розширень, правильна робота з SEO, форуми та спільноти, де можна поспілкуватись та отримати допомогу.

Відверто кажучи — ідеального двигунця просто не існує, кожен має свої плюси та мінуси, тому я шукав той, який найбільше б підходив під мої потреби. Я не буду в статті описувати всі CMS, опишу тільки ті, які після відсіву, залишались кандидатами на використання, також виділю один двигунець, на якому я зупинився.

Перше, на що я звернув увагу, це були так звані модулі чи доповнення до відомих CMS Joomla та WordPress.

Протестувавши їх на Endels — я відкинув одразу, тому що плагіни для Wordpress, в принципі, функціональні та легкі, але таке рішення підходить хіба що для невеликих каталогів з можливістю торгівлі, але для повноцінного інтернет-магазину я б не рекомендував. З поміж усіх плагінів Вордпрес, які я переглядав, рекомендувати можу Woocommerce, найбільш функціональний та адекватний додаток.

Про пару Joomla+VirtueMart я можу говорити багато і поганого. За допомогою цього рішення можна створити повноцінний магазин, але глючність та неповороткість Джумли і необхідність постійно щось правити, редагувати дуже швидко відіб'є у Вас бажання щось робити.

Хоча, я читав дуже багато позитивних відгуків саме про Joomla+VirtueMart, але не уявляю собі, як можна задовольнитись настільки важким та непередбачуваним рішенням. Можливо тут зіграла свою роль моя давня «нелюбов» до Joomla, та все рівно, на мій погляд, це рішення не варто розглядати для свого інтернет-магазину.

Перший автономний двигунець, який розглядався, був старий та популярний osCommerce.

Можливо, коли ця CMS тільки розроблялась, вона і була популярна, але зараз ... склалось враження такої доісторичної істоти, яка напхана різним функціоналом, що гальмує її роботу.

Величезна вага інсталяційного пакету, примітивна верстка та проблеми з підключенням додатків і розширень — все це викликає здивування, а як взагалі на «цьому» можна зробити нормальний магазин? Дивина, але по статистиці саме на osCommerce зроблено найбільше існуючих інтернет-магазинів. Але тут можна знайти пояснення — остання версія, якщо я не помиляюсь, була випущена в світ в 2003 році ... тут все зрозуміло.

Так що osCommerce я відкинув геть — не рекомендую використовувати цей двигунець, навіть якщо Ви прочитаєте про нього багато хорошого.

Наступний піддослідний — проект російських розробників VamShop.

Тут справа вже набагато краща. Можливість легкої зміни шаблонів, цілком адекватна робота з SEO, з підключення модулів і в роботі мені vamshop здався доволі «нічого», якби не одне «але» ...

Вся справа в тому, що проект vamshop — це ніщо інше, як модернізований та налаштований osCommerce, тобто людина взяла, внесла якісь свої зміни та налаштування і продає все це діло за 700 з гаком гривень. Не захотів я на базі старого «мамонта» створювати інтернет-магазин, тим більше платити за це чималі гроші.

Можна було б завантажити і нулену версію, адже сам osCommerce поширюється на основі ліцензії GNU, тому в разі якихось проблем з розробником можна просто розсміятися і все, адже які претензії — програма вільна і поширюється вільно ... але я не захотів зв'язуватись з цим «вінегретом».

Наступне, чим я гвалтував свій Endels, була розробка французьких програмістів — PrestaShop.

Що тут сказати — красиво, стильно і зовнішній вигляд демо мені сподобався. Встановивши prestashop, поюзавши трішки — все ж таки вирішив відмовитись.

Причин декілька: не знайшов я достойних безкоштовних шаблонів, розширень і що найголовніше — толкового ком'юніті, адже в роботі будуть виникати питання, а де їх вирішувати? Все досягати методом «тику» — піде дуже багато часу і сил.

Хоча потрібно віддати належне Prestashop — все зроблено на рівні, стабільна та швидка робота, доволі потужний функціонал (але багато хороших розширень — платні), і хоча доволі великий інсталяційний пакет — 17мб, але переваг більше.

Майбутнє в Prestashop є, однозначно. В принципі, якщо Вам нічого «ахового» не потрібно або Ви добре знаєтесь на програмуванні (так як безкоштовного я знайшов мало) — можу рекомендувати, доволі хороша і перспективна річ, як на мене.

Далі на черзі у мене стояла CMS-ка - CMS Magento.

І все б тут добре — розширення, функціонал, зручність користування адмінкою, дуже потужні інструменти для роботи з формуванням цін, можливість зміни дизайну для окремих сторінок (під акції, наприклад), асортимент доповнень ... здавалося б просто ідеал.

Але продуктивність, апетит до ресурсів та швидкодія — просто жах! Більше 40 мб має інсталяційний пакет, більше 200 таблиць в базі даних — все це просто неймовірно буде навантажувати хостинг та гальмувати роботу інтернет-магазину.

Спробував я розглянути і безкоштовні версії платних CMS, але то обмеження певні існують, то умова не прибирати посилання на сайт розробників — не варіант.

Ось тут ми підходимо до того двигунця, який я обрав для інтернет-магазину остаточно.

Флагманом, лідером в цьому переліку став - OpenCart.

Сам OpenCart — це проект іноземний, але існує російська версія під назвою osStore і потужна українська спільнота www.opencart.ua

Опишу Вам декілька переваг, які зіграли ключову роль у виборі:

1. Дуже багато платіжних розширень, які адаптовані для роботи з вітчизняним сегментом інтернету. Є навіть модуль оплати через Приват 24, що буде дуже актуально для українських магазинів.

2. Багато безкоштовних тем для зміни дизайну. Сама верстка побудована на базі PHP і HTML, так що редагувати можна без проблем і розробка оригінального дизайну не буде надто дорогою.

3. Дехто говорить, що бувають проблеми з дублями сторінок, але за допомогою модуля Seo Pack Pro, який я встановив в першу чергу, від дублів вдалось позбавитись. Я гадаю, що дублювання виникає в існуючих магазинах, які працювали собі, а тут вирішили змінити постійні посилання «ЧПУ».

4. Зрозуміла та проста адміністраторська панель, що дуже важливо для адміністрування існуючого інтернет-магазину.

5. Потужні форуми та спільноти, і хоча я не профі в Opencart, але одразу знаходив реалізацію задуманому.

6. Швидкість роботи — магазин працює швидко, без гальмування та глюків.

Проект доволі молодий, але вже далеко переплюнув популярних «монстрів» інтернет-торгівлі.

Я зупинився на OpenCart, що і Вам рекомендую, якщо виникне ідея створити інтернет-магазин. Але не думайте, що тільки на виборі двигунця і закінчується підготовка — Вам потрібно продумати тип товару, дизайн, назву магазину і т.д. Звучна назва Вашого шопіка — далеко не остання справа, наприклад, який магазин Ви запам'ятаєте — tehmobstylebest.ru чи bagataxata.com? Отож бо і воно ...

В принципі, у мене навіть з'явилась задумка — записати відеокурс на кшталт «Як створити інтернет-магазин з нуля», над чим я подумаю детальніше, можливо реалізую — якщо це буде корисно та потрібно.

Ось такий невеличкий огляд, звичайно — тут не всі CMS, а тільки ті, які я тестував особисто та які, за відгуками, найбільш популярні на сьогодні (за винятком платних).

Бажаю Вам багато оригінальних ідей, вдалої реалізації та гарного дня.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Інтернет-магазин в Україні — який двигунець обрати для створення ресурсу?" 8 коментарів

 1. MrVigner коментує:

  Візьму на замітку) В майбутньому треба буде детальніше поцікавитись темою інтернет-магазинів.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Отож бо, я вже з роки два виношую цю ідею, але все якось не доходило.

   Відповіcти
 2. Pavlofox коментує:

  А OpenCart безкоштовний?

  Про інтернет-магазини треба думати, бо можна писати скільки завгодно в блог чи на сайт, але якщо нічого не продаєш (надаєш послуги) то великих грошей можна не побачити.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   OpenCart абсолютно безкоштовний + є потужна українська спільнота і багато розвинених форумів. На рахунок магазинів ти правий, альтернативу треба в будь-якому випадку розробляти.

   Відповіcти
 3. Володимир коментує:

  Opencart відкрив зовсім недавно, але функціонал досить розширений, розробивши власний шаблон- витратив близько 3 тижнів на його адаптацію під двигунець(Приклад мого магазину можна переглянути:zd-shop.ru). Цікаво, що даний двигунець можна спокійно використовувати як інструмент продажу в інтернеті зі статистикою перегляду товару. Є один мінус- це доповнення на еспорт-імпорт в базу даних,тому перед тим як планувати свій проект перш за вирішить проблему з оновленням даних(якщо товару буде великі кількість-більше 1000 наприклад,то оновити їх вручну буде дуже проблематично). А так все чудово адаптується під свої нужди і досить швидко загружається сторінки

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Гарний магазин, а на рахунок експорту-експорту Ви праві, тут потрібно буде вирішувати, можливо делегувати стороннім спеціалістам, благо Опенкарт розвиваеться дуже швидко.

   Відповіcти
 4. Михайло коментує:

  Тема інтернет-магазину дуже популярна.Я думаю,що найближчим часом більша частина торгівлі перейде в інтернет простір,як це і відбувається в інших розвинених країнах.Тому хто займається хоч якоюсь комерцією,мати свій інтернет-магазин,буде справа честі.Пропоную все ж таки замислитися над ідеєю відеокурсу зі створення інтернет-магазину.Прогнозую шалену популярність цього курсу,враховуючи професійне викладення матеріалу в перших двох.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Михайло, не відкривайте мої таємниці!!! (жарт ) :smile:

   Насправді, саме по інтернет-магазинах буде наступний курс, який вже пишеться, перші уроки вже на поличці та сконвертовані. Зараз трішки часу не вистачає — налаштування, правка, товари ... все це займає дуже багато часу. Але до кінця вересня, я гадаю, основна і рушійна частина буде зроблена, тому буду продовжувати готувати курс, щоб почастувати читачів чимось корисним.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Валентин.(2)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Саша(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
46 / 0.375 / 57.72mb
Вгору