Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

WordPress. Чому саме ця CMS, а не якась інша?

Дата: 8 грудня 2012 Рубрика: Все про CMS Коментарі: 12 коментарів

Як тільки початківець починає цікавитись сайтобудуванням та блоговеденням, на нього вивалюється величезна купа інформації про те, на основі чого можна створити власний ресурс. Joomla, Drupal, MODx, uCoz, OpenCMS,  DataLife Engine,  NetCat, PHP-Nuke і ще, і ще, і ще... Звичайно, що людина губиться в розмаїтті цих двигунців та не знає з чого почати. В цій статті ми поговоримо про найоптимальнішу CMS для створення власного блогу — WordPress. Саме для блогу, а не для сайту чи порталу, хоча за допомогою платформи  WordPress можна створити і дідька лисого, не тільки блог.

Якщо пошукати в інтернеті різного роду рейтинги використання CMS, то в переважній більшості на першому місці, однозначно, буде стояти  WordPress. І це не пропаганда, просто необхідно реально вирішувати, що буде краще для Вас, як для користувача. Наприклад, якщо блог — то WordPress, якщо портал — то Joomla, якщо інтернет-магазин — то OpenCart і так далі. Звичайно, що всі CMS надзвичайно гнучкі і, наприклад, на базі Joomla легко можна зробити блог, але для чого, якщо є WordPress? Навіщо орати поле комбайном, якщо можна це зробити трактором? І до комбайна, і до трактора можна почепити плуга і результат буде однаковий, але де логіка?

Тому поговоримо ми про WordPress. Дуже багато «модних спеціалістів» пишуть про те, що WordPress дуже простий, це для новачків, якщо, мовляв, Ви серйозний «парєнь», то ця CMS не для Вас. Поясніть мені, не дуже серйозному «парню», а що поганого в простоті використання двигунця? Невже кількість напханих понтів в функціонал виступає показником крутизни? Я не хочу принизити гідності інших систем управління контентом, але для кожної цілі повинен бути свій інструмент. Чи, можливо, я щось не розумію? Ну нехай, я залишусь не дуже серйозним чуваком, але я за простоту і для блогу буду рекомендувати  WordPress.

Знаменита 5 хвилинна інсталяція  WordPress — ну що може бути простіше? Людина, яка ніколи не стикалась з сайтобудуванням, прочитавши мануал, без проблем інсталює цей двигунець та залишиться задоволеною.

Далі — безкоштовність. Тут також існують ідіотські думки про те, що коли двигунець безкоштовний, то підтримки та інформації про нього немає. Друзі, в світі не існує такої CMS, яка б мала стільки прихильників, стільки форумів та стільки інформаційних ресурсів — як WordPress. Інформації в мережі про цю CMS просто безліч. Якщо виникає якась проблема, то практично перша сторінка пошукової видачі майже завжди дає відповідь на поставлене питання. Так що не говоріть дурниць, шановні «профі-аналітики».

Навіть без спеціальних знань PHP та CSS ви з легкістю зможете модифікувати свій блог, змінювати зовнішній вигляд, додавати необхідні функції та отримувати задоволення від використання. Розширень та додатків для WordPress написана величезна кількість, на будь-який смак.

Тепер оформлення, зовнішній вигляд. Тут, як і в кожній CMS, існують безкоштовні та комерційні шаблони (теми), які написані дизайнерати та кодерами. Але, на мій погляд, саме безкоштовні шаблони для WordPress мають більш високу якість виконання та дизайнерські рішення, ніж теми інших систем управління контентом.

Не оминути нам і пошукові системи. Не секрет, що якість написання, якість коду CMS прямопропорційно впливає на відношення ПС до Вашого ресурсу. У WordPress надзвичайно лояльний та легкий код і сайти на цій системі чудово індексуються пошуковиками. Я читав інформацію про те, що один з представників Google, обговорюючи оптимізацію WordPress, сказав приблизно наступне: "В цій системі управління контентом дуже якісний внутрішній код. Навіть без особливих додатків для покращення індексації, в чистому вигляді, WordPress просто створений для просування. "

Багато говорять про те, що саме WordPress дуже навантажує ресурси хостингу, мовляв він тяжкий та громіздкий. По-перше, не існує CMS, яка б взагалі не навантажувала сервер, взяти ту ж Joomla, яка далеко не ангел в плані навантаження. А по-друге, стільки існує плагінів для кешування та зменшення цього навантаження, що оптимізувати роботу блогу — простіше простого.

Що я хочу сказати Вам в цій статті, шановні читачі. Повірте мені, я перепробував бугато систем управління контентом, пробував навіть заради цікавості і можу Вам гарантувати, що WordPress надзвичайно зручна, проста та зрозуміла платформа. Всі свої проекти я буду вести тільки на WordPress, хіба що  виникне якась особлива ідея, на кшталт форуму, тощо.

Тому друзі, не слухайте нікого. Якщо Ви вирішили створити персональний блог, то кращої платформи, ніж WordPress, Вам не знайти.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "WordPress. Чому саме ця CMS, а не якась інша?" 12 коментарів

 1. Роман коментує:

  WordPress — це сама крута CMS. Повністю згідний з автором! Люблю ВодПресс

 2. Pavlofox коментує:

  У WordPress, мені здається, є один недолік. Дуже проблематично зробити дво- чи трьохмовний сайт.

  Так щоби кожен варіант статті (на різних мовах) мав свою сторінку. Я перерив увесь інтернет, потратив три дні, купу нервів — і не придумав нічого, як залишити сайт на простому HTML.

  Можливо це тому, що я не програміст і в коді не дуже розбираюся. Але навіть у тих хто робить двомовні сайти на WordPress є глюки + проблеми із метатегами для кожної мовної версії сторінки, коментарі, і т.д.

  • Олег Волощук коментує:

   Існує плагін для перекладу сторінок від Google, хоча перекладає він так собі. Я десь зусрічав опис, як робити переклад. Там все зводиться до створення дублів сторінок на різних мовах — також не підходить. Якщо брати на рівні програмування, то я думаю, що це реалізувати можливо. Особисто в мене не виникало такої потреби...для чого? Блог в мене україномовний, при бажанні людина може перекласти собі через Хром, як приклад.

   • Pavlofox коментує:

    Відвідуваність ресурсу може зрости, навіть в рази.

    Крім того, я вже зустрічався з таким, якщо не перекладете самі на російську, то це зробить школота і продасть на біржах посилань. Чи розмістить на своєму сайті.

    • Олег Волощук коментує:

     Відвідуваність зрости може, але, знову ж таки, МОЖЕ. Коли блог буде реально корисним, то люди і так будуть його перекладати через браузер. А на рахунок копіювання ... так, це проблема, але мені важливіше добитись хорошої індексації блогу, тоді нехай перекладають)). А про дійсно хороший плагін треба поцікавитись на фрілансі. Можливо хтось писав або може написати таку річ, дійсно робочу. Плагінів для перекладу взагалі не існує ідеальних...що на WordPress, що на Joomla... всі мають недоліки.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Сергей(2)
Спільнота блогу
Вгору