15 млрд. доларів і знижки на газ — чим обернеться для нас цей барський жест Путіна

Дата: 18 грудня 2013 Рубрика: Новини України Коментарі: 8 коментарів

На перший погляд — що ж тут поганого? Президент привіз з Москви 15 млрд. доларів кредиту і суттєві (на 30%) знижки на російський газ, але чи все те золото, що сяє? Що значить для України такий широкий жест Росії? Чим це загрожує? Звідки така доброта та поступливість російської сторони, яка ніколи не виділялась лояльним відношенням до України і безкорисливістю по відношенню до своїх партнерів? А ноги ростуть власне звідти, куди і тягнула нас Росія, вперто зневажаючи на бажання українців та на думку європейської спільноти — Митний Союз.

Гадаю, що мало хто має ілюзії на рахунок Путіна і те, що цей кредит він дав не просто так — то є факт. Оскільки кредит — це складова комерційна, значить щось виступає заставою: підприємства або інше державне майно, а що таке застава — відомо кожній людині. Коли ми ідемо в банк і беремо кредит — як солодко нам співають консультанти! Ви візьміть, адже це зручно і Ви зможете вирішити всі свої проблеми, але коли немає чим платити — виконавці приходять і описують майно, рухоме чи нерухоме, і людина залишається з голим задом, все переходить у власність банку.

Фактично така ж ситуація і сталась у Москві — Путін дав Україні шалені гроші і отримав щось у заставу. Але ... як ведеться в нашій державі, ці 15 млрд. доларів розійдуться дуууже швидко — частину розкрадуть, частина піде на вибори і цілком прогнозована ситуація, коли у 2015 році Україна залишається з величезним боргом без засобів цей борг погасити. Ось тут Москва починає потирати руки і викладати свої козирі, диктувати свої умови — Путін зіграв дуже хитро.

Виникає ще одне питання — а як на рахунок щорічного недобору об'єму газу? Чи не втопиться раптом цей пільговий кредит в штрафних санкціях за недобір? Чи не виявиться це кредитування просто мильною бульбашкою?

Що стосується 30% знижки на газ — цілком природно було б отримати і зменшення ціни для населення рівно на 30%, але глибоко сумніваюсь, що таке станеться. Ціна для людей залишиться (в кращому випадку) та ж сама, мотивована тим, що потрібно покривати якісь там дири та прогалини фінансової діяльності (чи то пак — бездіяльності) влади, а знижки підуть тим ... кому це потрібно.

На думку приходить тільки одне — президент фактично здав український народ в кабалу до Москви і, сам того не підозрюючи, потрапив у шалену залежність від Путіна особисто. Найгірше те, що таким вчинком влада фактично відрізала Україні шлях до Європи і хто зна, якими будуть дії Євросоюзу по відношенню до України після цієї «знакової події». Терміново потрібно змінювати стратегію і змінювати її кардинально, інакше ми просто захлинемось в московському кліматі і будемо провінцією великої імперії, до чого власне і прагне кремлівське керівництво.

Якщо нічого не робити (тут я напевно маю на увазі опозицію), то найближчим часом Росія почне поступово вбивати соціальні медіа — газети, телеканали і т.д., а натомість створиться щось на кшталт «Украина по-киселевськи», потім почнуть заїдати націоналізм і спробують його взагалі викорінити, як суспільно-небезпечне явище і всі українці змушені будуть танцювати під путінську дудку.

Але ... Україна не Росія, як писали практично всі наші президенти і націю «не нагнути»! Така агресивна політика Москви, як на мене, продиктована страхом, великим панічним страхом! Так, Путін боїться євромайдану «по-російськи», він боїться, що росіяни нарешті прокинуться і, взявши приклад з України, встануть з колін та скажуть своє «фе» тоталітарному режиму.

Влада не врахувала тільки одного — майдан уже не просто акція протесту, це радше політична одиниця, сучасна Січ (як це описують російські журналісти) і не стільки євроінтеграція є рушійною силою, як протест проти влади, захист власних цінностей та гідності — «революція гідності», як влучно сказано...

30 листопада влада розворушила осине гніздо і загнати все це назад в рамки, забалакати та застрахати не вдасться. Не вийде залякати «натовпами гомосексуалістів, що в Європі ходять просто табунами», не вийде принизити «беззахисними беркутівцями, яких нещадно били наші студенти», не вийде більше пускати пилюку в очі, народ чинній владі більше не вірить!

Наразі головне, щоб опозиційні лідери, не залежно від мети та спрямування, не почали гризню в своєму стані і прислухались до вимог майдану, до вимог людей. Як ніколи зараз важливе об'єднання та спільний напрямок думок і діяльності. Дай Бог розуму нашим політикам і дай Бог сили майданівцям.

Слава Україні!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "15 млрд. доларів і знижки на газ — чим обернеться для нас цей барський жест Путіна" 8 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Найгірше, що не всі люди розуміють що просто так ніхто не дає 15 мільярдів.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Так, так ... спочатку був він такий собі правлячий царьок, а потім раптом ... на 15 мільярдів, на 30% на газ ...

   Відповіcти
 2. Михайло коментує:

  Я думаю,що люди які стоять на майдані та й ті що підтримують євроінтеграційні процеси добре розуміють чим пахнуть ці подачки.Путін просто так такі подарки не робить.Я просто не розумію на що розраховує Янукович разом із ПР.Нам, простим українцям, дійсно перекривають шлях до Європи та хочуть загнати в рабство.Якщо наші опозиційні політики не приймуть радикальних мір по усуненню цієї влади (допоки є на це шанс-мається наувазі народна підтримка майдану) то я боюсь навіть собі уявити,що може статися з Україною і з нами в майбутньому!І ми мусимо їм (політикам) у цьому допомогти хто і якими засобами може.Це наш єдиний шанс!!! Слава Україні!!!

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Саме так, тут виникає дуже тонкий політичний момент і багато що залежить власне від опозиції. Опозиційні політики, на даний момент, заручені підтримкою майдану і мають всі карти, от лишень би вони цей шанс не прогавили, потрібна радикалізація в розумному значенні, переговори ми вже бачили до чого приводять — ні до чого. Героям Слава!

   Відповіcти
 3. Віктор Хільчук коментує:

  Це таки хитрі подачки, враховуючи що за умовами цієї угоди Росія щоквартально переглядає ціни на газ, а отже в будь-який момент може назад їх підняти.

  І як тут сказано — кредит є кредит, і крім процентів ще й застава цілком може бути. От тільки нам далеко не все розказують.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Найгірше те, що бюджет, який вони прийняли, фактично не містить жодної інвестиційної статті, себто ці 15 млрд. підуть тупо на закривання дир, просто проїдяться, а віддавати то буде нічим, і ось тут Путін почне ...

   Відповіcти
 4. Олена коментує:

  Я сама живу у Росії, на Україні залишилися мої батьки! Я боюся думати, що Путін вимагатиме для погашення боргу!

  Відповіcти
 5. Вітьок коментує:

  Путін завжди приїжджає на місця терактів, -як його люди пускають туди?Адже теракти це акції спротиву путінському режиму.Теракти напевно ж будуть до тих пір поки Єдинороси при владі.

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Vlad38 до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
54 / 0.413 / 57.8mb
Вгору