Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Кредитуймося (warning) — бо ми того варті! (відео)

Дата: 10 січня 2013 Рубрика: Новини України Коментарі: 2 коментарі

Які солодкі пісеньки нам співають банківські установи, аби тільки ми оформили кредит та підписали кабальний кредитний договір. На свята ми гуляли містом і я звернув увагу, що практично на кожному кроці величезні та яскраві вивіски просто волають по те, що у нас дешевше, у нас вигідніше, у нас найпростіше ... але чи насправді це так? Чи насправді так вигідно брати в борг у банку гроші?

Якщо подивитись на це все з точки зору банків, то всі ми з Вами простачки, які не розуміють та не бачать очевидного. Але ... реклама говорить, що ось не візьмемо кредит — прогадаємо, не оформимо позику — будемо лузерами, не підпишемо кредитний договір — втратимо своє щастя та надію на заможне життя. Можна внести одну поправку — як раз таки, оформимо кредит — то з нормальним, спокійним та заможним життям можемо розпрощатись.

Нещодавно я розмовляв по Skype з своєю доброю знайомою з США і мова торкнулась рівня життя та соціального захисту громадян. Виявляється в Америці навіть найбагатші громадяни живуть практично в кредит. Маєтки, вілли, автомобілі ... все береться в кредит на 20, 30, 40 років. Але, в Сполучених Штатах, як приклад, відсотки по кредиту складають всього декілька одиниць, а не декілька десятків, як це робиться в Україні.

Звичайно, що громадяни, які мають достатній, стабільний дохід можуть собі дозволити взяти кредит на житло та сплачувати, скажемо, 50% своїх доходів по кредитному договору. Але тут держава знову може поставити підніжку, пригадайте 2008 рік та різкий ріст валюти. Банки ж ніколи в житті не підуть на зустріч споживачеві та не компенсують хоча б частину кредиту.

Пригадую у нас в місті, якраз таки перед цією кризою, пішла повальна тенденція в молоді, яка працювала та мала певні доходи, брати в кредит Ланоси та Лачетті. Після 2008 року 80% цих автомобілів стояло на майданчиках кредитних конфіскатів та спродувалось. Заставою виступали ті ж автомобілі і банки, в своїй святій простоті, вимагали сплачувати тих же 200-300 доларів кредиту. Але ... зарплатня залишилась на рівні гривневого курсу. Якщо до кризи 300 доларів дорівнювали 1500 грн., то після 2008 року це було вже майже 3000 грн., потім трішки впало, але в районі 2500 так і залишилось. Зарплатню ж залишили на старому рівні.

І якщо людина до кризи могла віддати 50-70% з/п по кредиту, то потім цієї з/п не вистачало навіть на покриття боргу, що говорити про те, щоб залишити щось на прожиття?

Я не говорю про маленькі споживчі кредити, фотоапарати, телефони, пилосмоки, мікрохвильовки і т.д., тут ще якось можна миритись, а що робити тим, хто взяв в кредит, наприклад, квартиру? От і залишаються люди «з носом», сплативши половину кредиту — змушені віддавати квартиру банкові.

І зараз громадяни просто остерігаються брати кредити, чекаючи найгіршого, хто його зна, чим «обрадує» нас уряд. А влізати в кабальні кредитні угоди, де необхідно сплачувати по 20-30% річних, ніхто не бажає.

Варто пам'ятати одне, які б привабливі умови кредитування нам не малювали банки та їхні партнери, різного роду супермаркети побутової техніки, ніколи банківська установа не буде працювати собі в нуль, ніколи 0% по кредиту не буде правдою, завжди знайдуться підводні камені, які будуть працювати на користь фінансової установи. Це закон бізнесу.

Тим більше, що при теперішній ситуації, коли банк залишає за собою право змінювати відсоткову ставку по кредиту, людина, які підписує кредитний договір вже не господар собі та своїм фінансам, вона заручник банку.

Відео джерело — канал ТВІ


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Кредитуймося (warning) — бо ми того варті! (відео)" 2 коментарі

 1. Pavlofox коментує:

  В мене на минулій роботі колєга якраз перед кризою 2008 взяв кредит в Приватбанку на квартиру в гуртожитку.

  Під час кризи банк його кредит із гривні перевів в доллари. Крім того ціни на квартири тоді різко впали. Навіть коли б він продав хату та віддав гроші -все одно в мінусі. Бідний, до зарплати не міг дотягнути, постійно в нас позичав. Крім того його неодружена сестра постійно допомагала. Ми так рахували, що він до 60 років буде платити банку (йому зараз 40).

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(4)
Pavlofox(2)
Павло(2)
Пан П(1)
Віктор(1)
MrVigner(1)
Сергій(1)
Спільнота блогу
Вгору