Новий податок на доходи заробітчан — спроба держави погасити зовнішні борги

Дата: 30 травня 2013 Рубрика: Новини України Коментарі: 12 коментарів

Доброго дня, друзі! Останнім часом життя в нашій державі нагадує шоу «Останній герой», де виживе і залишиться переможцем найвитриваліший. Нові закони, обов'язкові платежі, податки, ціни на комунальні послуги — все це до такої міри ставить на межу виживання рядових громадян, що залишається дивуватись, а як люди примудряються існувати на 1000 грн. мінімальної зарплатні? Але немає міри фантазії наших урядовців — тримайте: єдиний податок на доходи заробітчан.

Так як наша країна в боргах, як пес в реп'яхах і цього року змушена сплатити біля 9 мільярдів зовнішніх заборгованостей, то доблесне міністерство доходів і зборів вирішило знайти нові джерела поповнення казни, а саме обкласти податком наших заробітчан. Ні, країна так просто тебе не відпустить ... живеш за кордоном, заробляєш, допомагаєш рідним — плати податок, немає халяви.

Щось там десь говорять в своє виправдання, мовляв не всі грошові надходження будуть оподатковуватись, а тільки ті, які перевищуватимуть 10 мінімальних зарплат, але друзі, що таке 10 мінімумів, це всього трішки більше 1000 євро. Але це ще не все — яка ж відсоткова ставка? Ні мало, ні багато — від 15 до 17 відсотків! Тобто, з кожної сотні євро людина змушена буде віддати державі 15 євро. Питається — а за що?

Не будемо говорити про те, що багато наших земляків передають гроші не переказами, а іншими джерелами і податок на доходи заробітчан їх не торкнеться (зрозуміло чому). Є велика кількість тих, хто користується офіційними переказами, так як боїться втратити свої кошти і воліє заплатити комісію. Тепер, я гадаю, кількість таких операцій суттєво знизиться.

Дуже багато зараз ведеться дискусій навколо цього нового податку — правильно це чи ні, чи мала право держава вводити такий вид оподаткування, чи коректно це по відношенню до заробітчан. Є як і прихильники, так і затяті противники нововведення, але факт — влада не мала морального права збирати кошти на погашення зовнішніх боргів за рахунок наших земляків.

Чому морального? Та тому що люди, які працюють за кордоном, трудяться не на створених державою робочих місцях, а саме умови проживання «вичавили» їх з країни і змусили шукати кращої долі десь там, залишивши тут рідних, близьких, дітей ...

Особисто в мене є безліч знайомих, які поїхали на заробітки, тому що зарплатня складала на той час 200 — 300 грн, а рахунки за тепломережу та інші комунальні послуги приходили під 200 грн, а то і більше. Як людина повинна була виживати? Чия це вина? Людини? Так ... не хотіли тут працювати — поїхали по закордонах, та дали б людям нормальну з/п — ніхто б і не їхав.

А так ... зичили гроші на дорогу, відробляли, передавали сюди, щоб рідня могла погасити борги перед державою за квартплату, а тепер — прошу дуже, жируєте — платіть податок. Держава залізла в борги, маючи космічні витрати та пільги чиновникам, а ви давайте, відробляйте за нас.

Особливо обурює це оподаткування заробітчан ще й тому, що всі кошти, які передаються в Україну, і так витрачаються тут, і так працюють на економіку, для чого обкладати податком ще й спосіб їх транспортування? Що, це покращить економічний стан? Сумніваюсь.

Передавати кошти звичайно не припинять, але от офіційні перекази через банки, яких було немало, можуть припинитись. Всі заробітчани, щоб уникнути оподаткування, перейдуть на схему «з рук в руки».

Хвилю обурення в заробітчан викликало ще й те, що не дивлячись на закон, який набув чинності 9.05.2013, згідно якого — кожен громадянин, який працює за межами держави, змушений платити єдиний внесок до Пенсійного фонду України, їх ще хочуть зобов'язати платити по 15 євро з кожної сотні, щось мало надходжень виявилось.

Уявіть собі, за 2012 рік заробітчани влили в економіку держави більше 4 млрд. доларів, це тільки офіційні перекази, а скільки коштів передалось неофіційно? Саме влили, адже левова частка цих грошей витрачається саме тут, в Україні. Тому — щоб там не говорили, я вважаю податок на доходи заробітчан некоректним та аморальним з боку держави.

Бажаю Вам завжди бути біля своїх рідних і не відчувати потреби в коштах хоча б на елементарні речі.

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Новий податок на доходи заробітчан — спроба держави погасити зовнішні борги" 12 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Зі всім написаним згідний на 100 відсотків!

  Мало того що людям не дали умов існування і ті змушені працювати на важких роботах, то ще й оподатковують.

  Та створюйте робочі місця в Україні!

  Пам'ятаю як в якомусь журналі писало про українців котрі зібрались разом в Італії на якісь свята. То кажуть там фактично всі плакали. Дітей фактично не бачать, серед чужих людей, нікому не потрібні.

  • Олег Волощук коментує:

   Саме так, є такі, які їдуть бо не хочуть тут бути, але основна маса людей їде від безвиході.

 2. MrVigner коментує:

  «пАкращення» торкнулися і заробітчан...

  • Олег Волощук коментує:

   Ага ... вже так народ «раком» ставлять, що дальше немає куди.

 3. Михайло коментує:

  Самі жирують, а диру в буджеті вирішили залатати за рахунок заробітчан!!! Краще б олігарів обложили податками!!! Українці -народ терпеливий, але рано чи пізно цей терпець вірветься!!! Питання часу. Можновладці переймаються тільки за свої дупи. На народ їм начхати. А гроші заробітчан не дають владі спокою. Хоча -це реальні інвестиції, які реально надходять в Україну!!!Ну що., тут сказати? Влада вкотре рубає гілля на якій сидить!!!

  • Олег Волощук коментує:

   Щира правда ... немає межі їхньому нахабству.

  • MrVigner коментує:

   «Українці -народ терпеливий, але рано чи пізно цей терпець вірветься!!!» — тут слово терпелививй не доречне... тут слово дурний більше підходить... що тут ще сказати можна...

 4. ML коментує:

  Раз у 10 років терпець рветься.

  • Олег Волощук коментує:

   Українці довго запрягають, але ... тут ще грає той фактор, що віру багатьох підкосила помаранчева революція.

   • ML коментує:

    Ні, 10 років — це період інкубації суспільства. Це звичне для соціоніки явище. Тут віра/зневіра ролі не дуже грає.

    Янукович і його стародупенська команда на лезі сидять.

 5. Ірина коментує:

  От чим наших керманичів не можна докоряти — так це браком фантазії. А й справді, чому б не скористатися становищем та не нав'язати нашим заробітчанам податок?! Щоб знали вони, що ненька Україна про них не забула!

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (21)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Анна(11)
Пан П(5)
Pavlofox(4)
Віктор Х.(3)
Валентин.(3)
Олександ.(2)
Марійка(2)
Ірина(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.365 / 58.28mb
Вгору