Євромайдан — що ми отримаємо від євроінтеграції

Дата: 27 листопада 2013 Рубрика: Новини України Коментарі: 11 коментарів

Вітаю, українці! Ось не за горами вже зустріч європейських чинів з нашими керівниками на саміті у Вільнюсі (по крайній мірі поки що). Що ми очікуємо? Ба навіть так — що отримає Україна у двох варіантах розвитку подій: при підписанні угоди з ЄС і при вступі в митний союз. Як би там не було — я до останнього не готовий дати однозначну відповідь про результати зустрічі, навіть при неоднозначній заяві президента і прем'єр-міністра. Отже, давайте спробуємо змоделювати ситуації.

Більшість населення країни за євроінтеграцію, але існують і «аргументи» тих, хто проти такого кроку і переконує у перевагах домовленості з Росією. Чи так все це? Що ми отримаємо від Європи і що отримаємо (та чи отримаємо взагалі) від митного союзу.

Варіант перший — Україна підписала угоду про євроінтеграцію.

Багато хто з противників цього кроку говорить про санкції зі сторони Росії, про втрату мільйонів робочих місць, про закриття торгових шляхів на Схід і т.д. Саме цим і апелює уряд, виправдовуючись за відмову від підписання угоди і повернення до танців з Російською Федерацією.

Все це маячня. Україна не маленьке селище на Уралі, це європейська держава і так чи інакше — ласий шматочок як для ЄС, так і для Путіна. Європа просто не зможе повністю закрити нам кисень, навіть якщо б цього дуже хотіла, навпаки — вони зацікавлені в Україні рівно на стільки, наскільки може бути зацікавлений досвідчений бізнесмен у хороших ринках та можливостях інвестування (при хорошому розкладі звичайно).

Виправдання влади тим, що ми не можемо щось там модернізувати, що наші підприємства стануть, що на це потрібен час (скільки? Рік, два ... десять?), все це пусте, дай їм (верхам) і 20 років — абсолютно нічого не зміниться. Так, звичайно, великі заводи та фабрики, які дихають ще радянськими технологіями та совдепівським способом господарювання, трохи потрясе, поштормить, але куди вони дінуться? І держава дасть гр0ші, і переобладнають відповідно до вимог. Ну менше хапнуть в кишеню ... невелика біда.

А от плюс та бонус суттєвий отримають середні ланки бізнесу, які більш повороткі і зможуть скоріше переорієнтуватись. Це і можливості нових ринків збуту, і можливість правового впорядкування бізнесу, залучення іноземних капіталів через вигідну співпрацю ... в кінці кінців — це нові робочі місця.

Говорять, що в Європі не все так гладко, що там також є багаті та бідні. Так, звичайно ... є багаті, які свідомо платять податки державі, такий вже там закон, і є бідні, які можуть взяти кредит на житло під 2-3% (а не під 17-25% в доларах чи десь до 50% в гривні), бідні, які можуть звернутися до суду нарівні з багатими, бідні, які можуть нормально лікуватися ... так, там також є багаті та бідні, але критерій оцінки та умови життя — зовсім інші.

При позитивному варіанті вирішення євроінтеграції, ми не втратимо фактично нічого, а тільки здобудемо, адже тоді, забезпечені Угодою та європейським контролем, в Україну підуть інвестиції,створюватимуться малі і великі підприємства за іноземний капітал (а це, знову ж таки — податки, робочі місця), західні бізнесмени не боятимуться інвестувати кошти в розвиток своїх фірм та контор (а це синонім інвестицій в нашу економіку) ... що тут поганого?

Звичайно, що не налагодиться все за рік чи два, років з 10-15 потрібно, якщо не більше, але ... чим далі ми відтягуємо — тим пізніше почнемо. Влада хоче взагалі все отримати просто і на халяву, порахували собі щось там з кимось і вирішили — дасть нам Європа 160 мільярдів євро — будемо з ними, не дасть ... «пічалька», підемо до Путіна. Як повія ... чесне слово ... Європа нам не дасть грошей просто так, але Європа може допомогти нам ці гроші заробити!

Безвізовий режим та зона вільної торгівлі — також величезний плюс від угоди, адже щось десь таке вже є, але то все на папері і євросоюз можна зрозуміти — якого дідька вони повинні комусь щось віддавати, якщо не впевнені в тому, куди поверне політичний ніс нашої верхівки, на який запах? На запах вітрів європейських прав та свобод, чи на запах російських «блінів». Так, вони зацікавлені в Україні ... так, Україна їм потрібна для бізнесу та інших інтересів, але ж і вони нам потрібні, і ми також маємо свої інтереси та вигоди від цього. Звичайне партнерство, що ж тут поганого?

Не хотів я писати цю статтю, але допекло. Президент та прем'єр ніби не розуміють, що такими діями можуть взагалі на довгі десятиліття закрити Україні шлях до Європи, адже європейські парламентарі також не пацани з рогатками і не будуть терпіти такого відношення. Гратися та бавитись з нами ніхто не буде і залишимось ми під патронатом «государя московського», в якого політика носить один тільки відтінок — геополітичний. Відродження імперії бачить в снах Путін, але ж ми там вже були! Невже мало? І так загубили практично століття, час, коли нормальні країни розвивались та будували свою економіку.

Варіант другий — Україна НЕ підписала угоду про євроінтеграцію (читайте — вступила в митний союз).

Вступила чи не вступила — тут просто різниця в трактуванні, не вийде всидіти на двох стільцях, не вийде загравати з Європою та блазнювати перед Москвою. При такому варіанті розвитку подій — не відбудеться власне нічого, все залишиться на своїх місцях ...

Не дасть нам Росія ніяких пільгових умов, не буде виконувати свої домовленості (що і робила до нині) ... Путін потре руки і затягне Україні пасок ще більше. Так і залишимось ми на дооовгий час провінцією «великої імперії», втративши свій історичний шанс стати цивілізованою країною.

Давайте говорити відверто — звичайно, не вийде у нас легкого шляху, можливо буде не так просто, як того хотілося б, але ... не зламавши старого — не вдасться побудувати нове, коли людину ловить апендицит — не допоможуть трави та заговори, потрібна операція. Така ж ситуація у нас і зараз: Європа — це здорове життя, через курс лікування, який нам допоможуть витримати європейські лікарі, а митний союз ... це подальший біль та небезпека заробити сепсис.

Так що шлях у нас один — через терни до зірок, через труднощі та хижий оскал Москви до європейського рівноправ'я та достойного життя. Так, німці не прийдуть нам робити дороги, французи не прийдуть нам піднімати економіку, італійці не будуть розвивати наші міста ... але вони дадуть нам можливість це зробити, реальну можливість через євроінтеграцію в цивілізоване суспільство, через можливість жити по закону, а не по блату через хабарі, через рівні можливості для всіх людей.

Нещодавно одна дівчина писала, чи то з Польщі, чи то з іншої країни — не буду брехати, наступне: коли вони зібрались на мітинг за євроінтеграцію України, на наступний день їй подзвонили з поліції. Звичайно, що дівчина перелякалась, але ... уточнивши дані, правоохоронці попросили — «якщо будете щось ще планувати, то попередьте нас, ми виставимо охорону, щоб Вам ніхто не завадив і не нашкодив.» Ось так то ...

А всі ці вигадки про повальну гомофобію та таке інше — самі розумієте, кому це потрібно. Україні потрібна європейська інтеграція, конче необхідна ...

Ну ось якось так, шановні читачі ... Я не люблю політику, не підтримую сліпо жодну політичну силу, хоча маю певні симпатії, я хочу щасливого життя нашим дітям в НАШІЙ Україні, в незалежній європейській державі. Слава Україні!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Євромайдан — що ми отримаємо від євроінтеграції" 11 коментарів

 1. Саша коментує:

  Діалог України з Європою. У: візьміть мене! Є:ні У: візьміть мене Є: ні У: ну візьміть мене Є: добре, беремо! У: а я не хочу!

  дурна в нас влада...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ой дурна ;-)

   Відповіcти
 2. Егор коментує:

  Хочеш миру, готуйся до війни. Ванга пророкувала, що Україна буде на межі громадянської війни.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Цілком згоден ... що ми і спостерігаємо зараз ...

   Відповіcти
 3. Ірина коментує:

  Це влада ніяк не може визначитися куди піти — до красивих чи до розумних)) А народ красномовно показав свою позицію, вийшовши на Майдан. Якщо чесно, навіть гордість якась за нашу націю з'явилася. І дуже вражена фактом побиття студентів в ніч проти суботи — це вже ні в які рамки не входить!

  Відповіcти
 4. Марійка коментує:

  А ви запитайте громодян Литви, як їм там живеться у ЕС. І вони вам розкажуть, що це була помилка їхня, вони вже розуміють російську мову. Нема субсідій, нема допомоги на дітей.

  Відповіcти
 5. Анна коментує:

  Та ну)) А чого ж ніхто не згадує про ювенальну юстицію, про приватні садки та школи (а державвних-безкоштовних немає!!), про відсутність декрету та соціальної допомоги?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Тому, що в Європі є державні середні школи, є державні коледжі, є нормальна медицина (яка надається з відрахувань з з/п). Я от згідний платити з зарплати медичне страхування, але якщо захворію — буду спокійний. От тому і не згадують.

   Відповіcти
 6. Марійка коментує:

  У безкоштовних школах Европи таблицю множення вчать у шостому класі. Якщо хочете нормальної освіти для дитини, то платіть гроші велики.

  Відповіcти
 7. Владислав коментує:

  Згоден зі статтею. Дуже слушно і актуально. :o

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Важко зараз давати якісь прогнози ... з огляду на останні події.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Vlad38 до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.399 / 57.83mb
Вгору