Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Як прибрати додаток /category/ в URL на WordPress

Дата: 28 жовтня 2012 Рубрика: Технічні поради по WP Коментарі: 4 коментарі

Сьогодні у нас на черзі корисна порада по роботі з CMS WordPress — це робота з посиланнями, які формуються на статті сайту в адресному рядку нашого браузера. Якщо Ви, відкриваючи будь-який матеріал на нашому веб-дайджесті, глянете в адресний рядок, то побачите, що посилання формуються гарним та зрозумілим для пошукових машин типом — webdigest.com.ua/osobyste/8-moya-podorozh-do-moskovyi.html — тобто, www.назва сайту/назва категорії/назва статті.html

Така побудова посилання вважається найкращою в плані СЕО (SEO) — тому практично всі веб-майстри, працюючи з різними системами управління, стараються добитись такого результату. Якщо .html додати можна без проблем, просто прописавши в «постійних посиланнях» тип, то з додатком /category/ так не вийде — WordPress цей зайвий шматок в посилання додає самостійно — www.voloshchuk.com/category/narkomaniya/svit-dehraduje-narkomaniya-molodije. Якщо у Вашого блогу на WordPress така ж проблема — давайте її вирішимо раз і назавжди.

Тут нам необхідно буде внести деякі зміни в код двигунця — але не лякайтесь, все дуже просто. Нам потрібно прописати ще одну функцію для WordPress, яка буде вказувати CMS, що додаток /category/ виводити непотрібно.

Для цього в папці з нашою темою (шаблоном) для WordPress знаходимо файл functions.php та відкриваємо його текстовим редактором (рекомендовано Notepad++). Опускаємось в самий низ і перед закриваючим тегом ?> вставляємо слідуючий код функції:

function shorturls ($longlink) {
$longlink = str_replace ('/category', '', $longlink);
return $longlink; }
add_filter ('category_link', 'shorturls', 1, 1);

Зберігаємо зміни і дивимось на результат. Додаток /category/ в постійних посиланнях зникає і адресний рядок виглядає ось так:

www.voloshchuk.com/narkomaniya/svit-dehraduje-narkomaniya-molodije.html

Тепер ми маємо цілком логічну структуру наших посилань, без вкраплення сторонніх елементів. Користуйтесь!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Як прибрати додаток /category/ в URL на WordPress" 4 коментарі

 1. Hanter коментує:

  Як на мене, то простіше зробити власну

  «розмітку» url адрес, через адмін панель.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну якщо Вам так простіше :| Але відредагувати functions.php — що тут складного? Додати шматок коду? :|

   Відповіcти
   • Сергій Сметанський коментує:

    Але як не є це втручання у функціонал, а розумно провести зміни можуть не всі.

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Якщо хтось не зможе вставити вкраплення коду в файл, то, повір мені, він не буде сушити собі голову над category. Він і ЧПУ не буде налаштовувати.

     Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Вгору