Аналізуємо роботу WordPress блогу та виводимо дані в сайдбар

Дата: 22 жовтня 2013 Рубрика: Технічні поради по WP Коментарі: 1 коментар

Доброго дня, шановні друзі! Сьогодні ми з Вами проаналізуємо роботу наших WordPress блогів та виведемо невелику табличку з результатами в сайдбар (або в підвал) блогу, кому як буде зручніше. Сам по собі WordPress — це фактично набір скриптів, які, хочеться нам цього чи ні, використовують певний ресурс нашого хостинг майданчика. Дуже добре мати перед очима реальну картину того, скільки пам'яті забирає наш блог, скільки запитів виконує та яка швидкість генерації сторінок — от саме цим ми і займемось.

Деякі плагіни для кешування мають вбудовану можливість виводити параметри споживання ресурсів, але ми не будемо використовувати плагін, а візьмемо одну простеньку функцію. Для чого взагалі це робити? Хтось може сказати, що це зайве зображення в сайдбарі, є певні плагіни для цього (наприклад — Plugin Performance Profiler) і не обов'язково кожного разу бачити результат роботи WordPress.

Тут я можу посперечатись — функція виводить всього 3 цифрові значення, розмістити їх можна в куточку сайдбара чи підвалу, як приклад, а використання певних плагінів змушує виконувати зайві рухи — заходити в адмінку, відкривати панель управління додатком і т.д. А тут все просто — зайшов на блог і бачиш скільки ресурсів використовує твій проект. Звичайно, що таке рішення не є обов'язковим, але певні зручності очевидні, як на мене.

Отже, на даному етапі нас цікавлять три значення — кількість запитів до бази даних, час генерації сторінки та споживана пам'ять. Коли ці показники зростають, то може вповільнюватись робота самого ресурсу і не виключені попередження та обмеження зі сторони хостинг-провайдера, якщо у Вас звичайний віртуальний хостинг. Таким чином Ви робите навантаження на сервер, де окрім Вас живуть ще деякі ресурси. Якщо ж у Вас свій сервер, то все це не страшно, але не кожен користувач може собі дозволити орендувати власний виділений сервак.

Для того, щоб витягнути необхідні нам параметри, ми будемо використовувати таку функцію:

Цей код розміщуємо у файлі functions.php, в самому кінці, перед закриваючим тегом ?>.

Така функція буде нам показувати три значення: кількість запитів / час генерації сторінки / споживання пам'яті. Як вивести цей результат на сторінку блогу? Беремо простенький код і розміщуємо його там, де хочемо бачити результат:

Давайте розглянемо все це діло на прикладі.

Я вирішив розмістити результат в сайбарі, в самому низу. Для того, щоб літери не були дуже великі, я одягну цей код в тег . Йдемо в код файлу sidebar.php (Ви можете розмістити код виводу функції і у звичайному текстовому віджеті) і в самий кінець прописую:

Якщо Ви бажаєте позначити, що означає кожна циферка, можна над виводом результату прописати наступне:

В результаті в сайдбарі я розмістив ось такий код:

Для більш коректного відображення — можна все це діло одягнути в клас. Пишемо наступне:

align="center" — вирівнює результат по центру, а class="memory" створює окремий стиль, з яким ми зможемо попрацювати, щоб не засмічувати код сайдбару зайвими записами.

Тепер нам потрібно в файлі стилів (в мене це style.php) погратися з відображенням нашого результату. Я особливо не став видумувати, просто одів все це діло в сіру рамку, закруглив трішки кути і відступив від верхньої лінії певний проміжок. Для цього в файлі стилів прописав наступне:

В кінцевому результаті я отримав таку картину:

Як ви бачите — не мозолить очі, але надає необхідну інформацію про роботу Вашого ресурсу. Результати в мене, звичайно, не «фонтан», але якщо відключити ресурсні плагіни, такі як jQuery Colorbox, NextGEN Gallery by Photocrat та інші, то навантаження на хостинг суттєво зменшиться.

Аналогічно — навантаження зросте, якщо не використовувати плагін для кешування сторінок. Намагайтеся максимум плагінів замінювати кодом, тоді робота блогу буде більш легкою та менш ресурсномісткою.

Давайте підсумуємо, а то я понаписував багато, щоб не заплутатись. Для відображення результату роботи блогу достатньо в файл functions.php вставити код:

А в файл sidebar.php або footer.php (чи де Ви забажаєте його виводити) вставити:

Всі інші маніпуляції я проводив для того, щоб підігнати зовнішній вигляд результату під дизайн свого блогу.

Як Ви бачите — функція легенька, виводиться в будь-яке місце блогу, не заважає, але надає нам необхідну інформацію. Тепер Ви, просто зайшовши на блог, можете побачити — зросло навантаження чи ні і проаналізувати, які дії виконувались в разі зміни значень.

Бажаю безперебійної роботи Вашим ресурсам та просто вдалого дня.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Аналізуємо роботу WordPress блогу та виводимо дані в сайдбар" 1 коментар

 1. Світлана коментує:

  Спасибі велике, стаття дуже цікава і корисна. Я дізналася багато нового. :)

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (23)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Ігор(3)
Вітьок(1)
Іван(1)
Олена(1)
Олександ.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
54 / 0.461 / 59.33mb
Вгору