Використовуємо текстовий редактор Notepad++ в якості FTP-клієнта

Дата: 5 грудня 2013 Рубрика: Технічні поради по WP Коментарі: 2 коментарі

Вітаю, товариство! Дуже часто, в процесі роботи над блогом, нам доводиться вносити невеличкі правки в файли шаблону — щось змінювати, щось коригувати, збільшити чи зменшити певну величину і т.д. В принципі — найкращим FTP-клієнтом, який дозволяє завантажувати/вивантажувати файли на хостинг чи з хостингу, я вважаю FileZilla, але бувають випадки, коли використання цього клієнта просто недоцільне. FileZilla підійде для завантаження всіх файлів двигунця WordPress при встановленні, для завантаження деяких архівів, для викачування резервної копії ... тобто для операцій з великою кількістю файлів, а як раціонально вчинити, коли потрібно виправити один знак в якомусь php файлі шаблону?

Тут найкращим варіантом буде використання альтернативного текстового редактора Notepad++. Але, окрім прямих функцій текстового редактора, Notepad++ має ряд цікавих можливостей і одну з них ми сьогодні розглянемо. А поговорити нам варто про FTP можливості цієї програми і налаштувати своє з'єднання з власним аккаунтом хостинг-майданчика. Отже — поїхали.

Завантажуєте Notepad++ з офіційного сайту програми http://notepad-plus-plus.org/download і встановлюєте на свій ПК. На момент написання статті — остання стабільна версія 6.5.1. Описувати інсталяцію я не буду — все звично та просто, як звичайна програмка.

Після встановлення — відкриваємо Notepad++ і дивимось, що ми отримали в користування. Ось так виглядає основне вікно програми.

В цьому редакторі я рекомендую правити різні CSS, PHP, JS файли, так як тут ми маємо більш коректне відображення коду, можливість змінити кодування і т.д. Але не це зараз нас цікавить. Окрім основних функцій, Notepad++ має ряд розширених можливостей, за рахунок вбудованих плагінів і одна з них — FTP з'єднання.

Переходимо у верхню панель і знаходимо вкладочку «Плагины». Інтерфейс тут тільки англійський або російський, але то не є великою проблемою. Шкода, звичайно, що немає української мови, але не страшно — будемо використовувати російську. Тиснемо Плагины-NppFTP-Show NppFTP Window

Після цього у нас з правого боку з'явиться віконце, де ми і будемо бачити всі файли нашого блогу, які знаходяться на сервері.

Далі нам необхідно з'єднатись з нашим хостингом, щоб побачити всі файли і мати можливість редагувати необхідний. Для цього — тиснемо коліщатко налаштувань і обираємо Profile Settings

У віконці, що з'явиться, тиснемо Add new і додаємо новий обліковий запис, яким ми будемо тепер використовувати постійно. Називаємо так, як нам заманеться — ролі великої це не грає, просто назва.

Після створення нового облікового запису, прописуємо дані для з'єднання з хостингом по FTP — заповнюємо відповідні поля.

Все, закриваємо вікно з даними і на головному інтерфейсі у нас буде активна кнопочка конекту з хостингом.

Натискаємо, обираємо створене нами з'єднання і бачимо всі файли нашого блогу, які зараз лежать на сервері.

Тепер уявімо собі, що я хочу змінити буквально декілька літер в підвалі блогу. Мені було б потрібно викачати файл footer.php, відкрити його в Notepad++, відредагувати і завантажити назад.

Зараз я роблю все набагато простіше — шукаю в Notepad++, в правому віконці, той файл, який мені потрібен і який я хочу змінити — це footer.php. Клацаю на ньому два рази і цей файл завантажується та починає відображатись в текстовому редакторі.

Визначаю те місце, де мені потрібно внести зміни. Я вирішив дописати перед 2021 © Блог Олега Волощука слово copyright — шукаю де це діло виводиться.

Знаходжу та роблю необхідні зміни — все просто, аналогічно тому, як ми редагуємо файл, завантажений через FileZilla.

Зберігаю зміни. Після того, як я натискаю кнопку зберегти — спостерігаю наступне: у правому віконці відбувається автоматичне оновлення зміненого файлу на сервері.

Іду на сайт, оновлюю сторінку і перевіряю наявність змін. Все чудово, змінений файл перезавантажився і мої корекції відображаються.

Ось так все просто. Тепер, при необхідності внести невеличкі правки в певні файли, немає потреби вивантажувати їх окремо через сторонні FTP менеджери — можна це зробити через звичайний текстовий редактор Notepad++.

В статті ми розглянули один приклад, але я думаю, що принцип Вам зрозумілий. Один редактор і набагато менше зайвих рухів, плюс — економія часу.

Шануйтеся!

P.S. Ледь не забув написати — якщо Вам немає потреби одразу оновлювати змінені файли, то просто від'єднайте FTP з'єднання і автоматичне оновлення відбуватись не буде.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Використовуємо текстовий редактор Notepad++ в якості FTP-клієнта" 2 коментарі

 1. Віктор Хільчук коментує:

  В принципі — найкращим FTP-клієнтом, який дозволяє завантажувати/вивантажувати файли на хостинг чи з хостингу, я вважаю FileZilla

  Свого часу, після тривалого користування Тоталкомандером для ци цілей, Файлзіла стала для мене дуже приємний відкриттям :smile: Дуже і дуже зручний фтп клієнт)

  Блокнот як фтп? — Щось новеньке :-D

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну не зовсім повноцінний ФТП, скажемо так — для редагування окремих файлів в одиничному порядку дуже зручно. Звичайно, що для пакетної роботи з фтп — краще Файлзілли не вигадаєш ;-)

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (23)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Ігор(3)
Вітьок(1)
Іван(1)
Олена(1)
Олександ.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.390 / 58.99mb
Вгору