Як оновити WordPress до нової версії — (відео)

Дата: 22 лютого 2013 Рубрика: Технічні поради по WP Коментарі: 20 коментарів

Вітаю, друзі! Кожному з нас, хто веде свій блог на базі WordPress, в певний момент доводиться оновлювати двигунець до останньої версії. Як оновити WordPress правильно? Як оновити двигунець так, щоб нічого не злетіло, щоб не виникало помилок і блог продовжував працювати в звичному режимі? Відповідь на це питання Ви знайдете в цій статті.

Як оновити WordPress

Отже, на даний момент в мене на блозі стоїть українська локалізація WordPress 3.4.2, але буквально на днях вийшла нова україномовна версія двигунця — WordPress 3.5.1. Варто сказати, що версія 3.5.1 побачила світ раніше, але всім, хто запитував «як оновити WordPress», я рекомендував дочекатись виходу української локалізації. Сьогодні, на сайті української спільноти, версія 3.5.1 вже готова до завантаження, тому ми з Вами розпочинаємо розглядати правильний та безпечний варіант оновлення блогу.

Багато хто нехтує простими правилами безпеки, тисне кнопку «Оновити автоматично» в майстерні та апгрейдить свій блог без належної підготовки. Потім настає момент здивування, коли виявляється, що злетів переклад, не всі плагіни продовжують працювати, вискакують всілякі помилки і т.д.

Існує певний порядок дій, які необхідно зробити для того, щоб двигунець оновився коректно. Чесно скажу — це не єдиний варіант оновлення WordPress, існують і інші, але так я оновлюю блоги уже на протязі декількох років і ніколи ніяких проблем не виникало, тому і Вам я рекомендую зробити те саме.

Спочатку я думав написати розширену статтю, але потім вирішив, що у форматі відео це буде більш корисно та Ви побачите на живому прикладі, як робиться оновлення блогу. Як Ви вже здогадались, оновлювати я буду свій блог, тому зможете переконатись, що цей метод безпечний, правильний та дуже простий.

Мені завжди імпонували ручні методи, до автоматичних варіантів я відношусь з ноткою недовіри. Все ж таки, те що зробив ручками — надійніше та безпечніше.

Для початку, я опишу Вам процедуру оновлення WordPress покроково, щоб Ви завжди мали під рукою інструкцію, а як зробити це практично — Ви переглянете на відео.

Інструкція по оновленню WordPress до нової версії:

1. Перевіряємо плагіном Health Check відповідність наших PHP та MyQSL до нової версії двигунця. Після встановлення та активації плагіна, в майстерні з'явиться ось таке повідомлення, яке свідчить про те, що все окей (зображення клікабельне).

Health Check

Якщо виникатимуть помилки, то зв'язуєтесь з вашим хостером та вимагаєте виправити всі вимоги, які будуть представлені. Переважно всі хостинги відповідають цим правилам, але існують ще «динозаври», які мають застарілі версії PHP та MyQSL.

2. Обов'язково робимо бекап (резервну копію) бази даних та всіх файлів нашого блогу.

3. Завантажуємо нову версію WordPress (для україномовних блогів — ось тут) та розпаковуємо архів.

4. Деактивуємо всі плагіни, які активні на даний момент.

5. Завантажуємо з заміною на хостинг файли з папки wp-admin та wp-includes (з нової версії двигунця).

6. Завантажуємо з заміною на хостинг файли з папки wp-content/languages (з нової версії двигунця).

7.  Завантажуємо з заміною на хостинг «голі» .php файли з кореневої папки нового двигунця, окрім файлу wp-config-sample.php (він нам не потрібен, на хостингу у нас є файл wp-config.php, де прописані всі налаштування нашого блогу. Тому wp-config.php повинен залишитися без змін).

8. Заходимо в майстерню та у запиті, який з'явиться, підтверджуємо оновлення бази даних.

9. Активуємо по черзі кожен плагін та перевіряємо в роботі.

Ось такі прості кроки вбережуть Вас від форс-мажорних обставин та дозволять коректно, в ручному режимі оновити Ваш блог.

А тепер дивимось відео, як оновити WordPress, на реальному прикладі мого блогу.

Зробивши оновлення блогу один раз, Ви будете знати на майбутнє, як це робити правильно. Але, хочу сказати ще раз, не поспішайте тиснути гудзик «Оновити автоматично». Дочекайтеся виходу мовної локалізації (української чи російської, залежно від мови Вашого блогу) і тільки тоді приступайте до апгрейду двигунця.

Дублюю посилання на плагін Health Check — завантажуємо тут, а також посилання на сайт української спільноти WordPress — останні локалізовані версії Ви завжди можете знайти ось тут.

Вдалого Вам оновлення, пишіть коментарі та відгуки. Будуть питання — допоможу обов'язково.

Шануймося!

P.S. Якщо буде необхідно — я можу вислати посилання для завантаження відео. Кому потрібно — пишіть в коментарях.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Як оновити WordPress до нової версії — (відео)" 20 коментарів

 1. MedBlog коментує:

  Я завжди оновлював автоматично, ніяких проблем не спостерігав. Але все ж до порад прислухався наступний раз буду оновлювати вручну. :|

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   До певного часу і я також. Але везіння — це така штука, я автоматичним приколам не дуже довіряю, краще ручками. І резервну копію зберігаєш, і спиш спокійніше. :smile: Одного разу полетів в мене один блог ... благо інформації там було 10 статей, але ж шкода. А коли матеріалу більше? Ні, краще я старими, провіреними методами.

   Відповіcти
 2. Hanter коментує:

  Все, що можу сказати, так це те, що автор просто молодець.

  Вперше бачу відеокурси по wordpress українською мовою.

  Так тримати.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Будемо тримати — українська мова в мережі повинна поширюватись та популяризуватись.

   Відповіcти
 3. ML коментує:

  А в чому проблемність автооновлення проявляється?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Причин може бути безліч, роблячи акцент на тому, що це автоматично з сервера виконується. Ну наприклад, помилки, про які мені писали:

   1. Глюкнув браузер чи інтернет «Downloading update from wordpress.org/wordpress-3.5.1.zip

   Download failed.: Operation timed out after 30000 milliseconds with 351500 bytes received Installation Failed» — перевищився ліміт очікування.

   2. Завантаження оновлення з uk.wordpress.org/wordpress-3.5.1-uk.zip…

   Не вдалось скопіювати файл.: /domains/***-***.com/public_html/wp-content/upgrade/wordpress-3.tmp/ — щось десь з правами доступу, скоріш за все.

   3. Буває, що оновлення зачіпає файли теми. Не знаю, яким макаром, але чув уже не раз — тоді купу геморою додається.

   4. Fatal error: Call to undefined method WordPress_Module::_weak_escape () in wp-includes\wp-db.php on line 487 — ще не розбирався, в чому тут прикол.

   Ще декілька ... а так, скопіював бекап, замінив вручну і все. На 5 хв більше часу потратив, але без всяких глюків і проблем. Основні проблеми бувають через те, що завантаження пакету і оновлення відбувається в одному процесі, а тут як пощастить.

   Якщо буде хтось казати, що в мене вже 100 раз все було добре — а хто гарант, що на 101 все буде так само? Я надаю перевагу ручному методу, на смак і колір ...

   Відповіcти
   • ML коментує:

    1. — інтернет і бравзер в цьому випадку ні до чого. Все робиться на хостингу. Якщо пропускна здатність слабенька, або якщо навантажений в момент оновлення (що за ймовірністю маломовірно), то може бути переліміт часу виділеного на виконання скриптів. Але це не є великою проблемою.

    3. — це якщо стандартна тема.

    В мене була проблема з оновленням, коли відкладка після оновлення не зникала. Але стаття пана Akceptora допомогла :)

    Хоча ручний спосіб — надійніший, це факт

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     То для чого потім вирішувати проблеми, якщо їх можна запобігти? Форс-мажори при автооновленні бувають, це факт, то не краще робити все ручками? Ну от така моя думка.

     Відповіcти
 4. Hanter коментує:

  Я взагалі стараюся повністю вручну оновлювати WP.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Цілком правильне рішення. Хоча ... хто як звик, до першого пострілу :roll:

   Відповіcти
 5. Михайло коментує:

  Хочу подякувати автору в освоєнні відеокурсу по Wp (українського wordpress)!!! Це дуже хороша справа популяризувати українську мову та культуру,адже українських ресурсів в мережі дуже мало!!!!

  Так що шановні друзі — давайте і ми по мірі своїх можливостей будемо долучатися до цього процесу!!!!!!!!! ;-)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Пройде небагато часу і українська мова стане популярною в інтернеті, на рівні з російською. Основна проблема в тому, що дуже багато українських користувачів шукають інформацію російською мовою, а автори, відповідно, підлаштовуються.

   Потрібен час, але з огляду на ситуацію в мережі, можу сказати, що цей час не за горами. Все залежить від нас.

   Відповіcти
   • Валентин коментує:

    Я чомусь думаю, що до того моменту, коли українська мова буде ну хоча б трішки відставати від російськой ще дуже далеко. Простий приклад — покажіть мені хоча б одну біржу статей чисто для українських сайтів, де можно було б купити чи продати статті на українській мові?

    До речі Олег — Ви ніколи не розглядари можливості створення Першої української біржі статей? В мене ця думка зявилась кілька місяців тому і сьогодні я її знову згадав коли побачив на біржі Етхт завдання — написати на юридичну тему 4 статті на українській мові. До реці оплата досить пристойна — 1,3 долара за тисячу знаків

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Все відносно і відносно слово «дуже далеко». Років 5 тому ще було таке поняття, як дай-лап, а зараз про нього багато хто і не знає :smile:

     А про біржу — хм, можна подумати))).

     Відповіcти
     • Валентин коментує:

      Ви подумайте, подумайте. Адже якщо укрнет буде активно розвиватися, то виникне потреба в великій кількості статей на українській мові. А якщо Ви будете першим (ну можливо і я чимось згожусь) то самі розумієте які можуть бути ПЕРСПЕКТИВИ!!!

      Відповіcти
      • Олег Волощук коментує:

       Ну що ж, поміркуємо ;-)

       Відповіcти
 6. Сергій Сметанський коментує:

  Трішки не по темі, Олеже зроби на блозі можливість авторам коментарів їх редагувати та видалати, а то я випадково написав два майже однакових коментаря, рано натиснув коментар на відправку. Вибач :idea:

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Я б зробив, але немає українського плагіну для цього, є один англомовний — але немає часу зараз його перекладати. Я врахую обов'язково, Сергій.

   Відповіcти
 7. Валентина коментує:

  Спасибі, дуже корисна стаття...оновлювалася досі автоматично, проблем не було. Хто скаже як на локальному, чи можна там оновлюватися?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Можна.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Саша до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Саша(1)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
50 / 0.617 / 57.91mb
Вгору