Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Як заощадити місце на хостингу для зображень — в допомогу сервіс Picasa

Дата: 7 жовтня 2013 Рубрика: Технічні поради по WP Коментарі: 5 коментарів

Всім доброго дня! Я завжди якось упереджено ставився до різних сервісів, які пропонують зберігати файли — хмарні технології, фотохостинги і т.д. Але останній рік активно використовую Яндекс Диск, а нещодавно почав придивлятись до таких пропозицій, як Picasa та Instagram. Instagram мене зацікавив своєю зручністю для смартфонів — зробив фото і одразу ж поділився ним з друзями, така собі фото-соціальна мережа, а от Picasa привернула мою увагу тим, що дає можливість зберігати та транслювати фото зі стороннього сервера, а не з свого хостинг-майданчика.

Великий плюс таких рішень в тому, що при зручності використання (як виявилось), вони дають можливість заощадити місце на хостингу, якщо тарифний план має обмежені показники (що в переважній більшості так і буває). Задався я питанням — а як інтегрувати ці сервіси з блогом на WordPress? Як витиснути максимум з цих сервісів і скористатись всіма перевагами?

Для початку — про Instagram.

Тут в плані співпраці з WordPress я значних переваг не побачив, адже фото, які відправляються в профіль, знімаються в основному на мобільний телефон і великих фотоальбомів тут не створюється (хоча — хто як). Це, скоріш за все, просто допоміжний інструмент, який надає можливість додати посилання на профіль та ділитись своїми світлинами з друзями.

Хочу виділити зручність користування — Instagram має розроблені додатки для iOS та Android, а сам процес дуже легкий та простий — зробив знімок, запустив додаток і відправив світлину. В принципі, хто дуже часто знімає смартфоном та полюбляє це діло — Instagram корисний сервіс, який дає можливість зберігати знімки на сторонньому сервері.

Instagram for WordPress — класний плагін, який дозволяє вставляти фото з Instagram в WordPress за допомогою короткого номера. Ви можете обрати розмір зображення, яке буде виводитись — велике (612x612px), середнє (306x306px) та маленьке (150x150px), або використовувати віджети, які мають аналогічні налаштування.

Плагінів для інтеграції Instagram з WordPress є дуже багато, на різні смаки та потреби, але цей здався мені найпростішим та найзручнішим. Поки що я не використовую активно Instagram, але для любителів фотографувати на мобільний — буде цікаво.

Також хочу поділитись своїми спостереженнями — у мене на Iphone додаток Instagram вилітав, якщо я намагався завантажити фото великого розширення, зняте на цифрову фотокамеру. Світлини, які були зроблені фотокамерою мобільного телефону, відповідно — меншого об'єму та розширення, завантажувались миттєво.

А от сервіс Picasa мене зацікавив в більшій мірі.

Колись сервіс Picasa був незалежним проектом, але Google змінив рішення і тепер всі фото об'єднуються в профіль Google+, що не є мінусом, а скоріше перевагою. Але то не принципово, хоча мені здалось — так набагато зручніше.

Я не буду розписувати спосіб керування сервісом, як там створювати фотоальбоми — все просто та зрозуміло, я впевнений — розберетесь без проблем. Мова піде про інше — як інтегрувати Picasa з WordPress і які в цьому переваги.

Якщо Ви зайдете на адресу www.picasa.google.com, то зможете завантажити програмку для керування фотоальбомами Picasa 3.9 (на момент написання статті), але скажу Вам відверто — я поклацав цю програмку і якось стосунки з нею в мене не склались, мені зручніше керувати фото через веб-інтерфейс. Хоча спробуйте, можливо Вам буде краще з програмкою.

Отже, переходимо на Google.com.ua, авторизуємось (хто користується аккаунтом Гугл та поштою Gmail, хто ні — зареєструйтесь) і в переліку сервісів від Google знаходимо іконку «Фотографії» — це і є наш профіль в фотоальбомах.

Тут додаєте собі фото, створюєте альбоми, редагуєте, видаляєте ... одним словом — це Ваша територія фотографії. Все там просто та інтуїтивно зрозуміло.

Якщо з організацією фотоальбомів проблем не виникне, то з інтеграцією Picasa/Google+ з WordPress прийшлось помучитись. Плагінів також є дуже багато, але ні один не підходив під мої потреби. Я хотів, щоб була можливість вставляти в пости і на сторінки як окремі фото, так і цілі альбоми. Протестувавши декілька рішень, я знайшов одне — яке відповідало всім вимогам.

Плагін Picasa and Google Plus Express.

Встановлення звичайне, як будь-який плагін. Після інсталяції в Опціях з'явиться вкладка Picasa and Google Plus Express, де можна виконати ряд налаштувань. Я погрався тільки з іконкою та з ефектом збільшення фотографій.

Після інсталяції плагіна у Вас в формі редактора, де Ви пишете свої пости, з'явиться іконка, яка відповідатиме за інтеграцію фото в статті та на сторінки.

Тепер, якщо Вам потрібно додати цілий фотоальбом на сторінку чи в пост — тиснемо на іконку Picasa, обираємо кнопочку Album (запропонує авторизуватись — вводимо свої дані).

Після натискання кнопки Album, у нас з'явиться кнопка Shortcode. Ми її не чіпаємо, а просто клацаємо на той альбом, який нам потрібно вставити.

Плагін згенерує і вставить в обране місце короткий код нашого альбому. Після публікації — ми побачимо наш альбом на сторінці чи в статті. Нижче я покажу Вам, як це виглядає.

Якщо ж нам потрібно вставити певні фото, то просто у випливаючому вікні одразу обираємо альбом, відмічаємо потрібні фото і тиснемо кнопку Insert.

Аналогічно до першого випадку — плагін вставить в обране місце короткий код окремої фотографії.

Тепер про те, як це виглядає в дії і взагалі для чого мені було потрібно водити ці хороводи.

На один проект (який я скоро Вам покажу) мені необхідно було вставити фотоальбом, де ми з дружиною побували у Львові. На вебдайджесті я просто вставив фото в пост і забув, а тут — задумався. Вся тека з світлинами займала біля 500мб, а проект має на меті використовувати фотографії часто і коли таких альбомів буде декілька ... місце на хостингу не гумове.

Тоді я згадав, що колись розглядав сервіс Picasa і вирішив познайомитись з ним ближче. В результаті ось що вийшло:

Маємо повний фотоальбом, при чому місця на хостингу ми не використали ні грама. А налаштування плагіна Picasa and Google Plus Express, дають нам можливість використовувати всі принади звичайної галереї.

Ось так — заощаджуючи місце на своєму хостингу ми використовуємо всі можливості Google. Аналогічним способом можна вставляти не тільки фото чи альбоми, але й зображення до посту. Відтепер я постійний та активний користувач Picasa/Google +.

Спробуйте — адже можливість дійсно корисна та дієва, при чому — трансляція зображень з Google + вбереже Ваш ресурс від хотлінку.

Бажаю Вам вдалої реалізації задуманого, цікавих фото та хорошого настрою.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Як заощадити місце на хостингу для зображень — в допомогу сервіс Picasa" 5 коментарів

 1. Сергій Сметанський коментує:

  Оце спасибі! Пам'ятаєш Олеже колись з тобою радився щодо цього)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Пам'ятаю звичайно, саме згадав про ту розмову, а тут якраз і самому знадобилось ;-)

   Відповіcти
   • Сергій Сметанський коментує:

    Дуже корисна штукенція! :razz:

    Відповіcти
 2. MrVigner коментує:

  Дуже корисно стаття!!! В мене була колись проблема схожа, тоді я хотів додати в блог багато фото, але кожне фото по 3-4 мегабайт займало. А на хостингу всього то 500 мегабайт місця було. В результаті мені просто довелося обмежити кількість зображень та зменшити їх якість...(

  Тепер знатиму, що можна набагато краще вийти з цієї ситуації =)

  Відповіcти
 3. ML коментує:

  Я контактом користуюся, як хостингом

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Категорії
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (17)
Кращі коментатори
fedun(3)
MrVigner(2)
Сергій С.(2)
Павло(1)
ML(1)
Олександ.(1)
Oleksii(1)
Serpiko(1)
Вгору