Як зробити редирект з одного домену на інший через файл .htaccess

Дата: 30 грудня 2013 Рубрика: Технічні поради по WP Коментарі: Прокоментуй!

День добрий, друзі! Приводячи в порядок свої проекти перед новорічними святами, я вирішив зробити редирект з піддомену свого форуму підтримки, який знаходився на forum.webdigest.com.ua в окрему теку на сервері і зараз форум знаходиться за адресою webdigest.com.ua/board/. Не буду говорити для чого, змінити адресу форуму я хотів вже давно, розкажу Вам як це виконати і для чого взагалі ці редиректи потрібні.

Навіщо мені робити редирект? Змінив адресу форуму і все, даєш нове посилання. Вся справа в тому, що і в першому відеокурсі і в другому в меню підвішена адреса форуму підтримки на піддомені, себто на forum.webdigest.com.ua і при спробі переходу по меню (без редиректу) людина буде потрапляти на неіснуючу сторінку, що недопустимо.

Один з варіантів, як зробити редирект — це перенаправити відвідувача на потрібну адресу штатними можливостями хостинг-майданчика, але мені цей варіант не дуже до вподоби.

Працює він чудово, тут проблем немає, але от для прикладу — надумали Ви змінити хостинг-провайдера, перенесли сайт і забули увімкнути редирект. Відвідувачі і пошукові системи не будуть Вам повідомляти, що десь там є помилка — отже і знати Ви  не будете, якщо не згадаєте або не побачите видачу.

А от зробити перенаправлення (редирект) через файл .htaccess — саме те, просто і зручно. Про файл .htaccess ми вже говорили в цій статті, де розглядали редагування і створення цього файлу. Отже — розглянемо варіант перший, коли потрібно зробити редирект просто з домену на домен.

Для цього у файлі .htaccess просто прописуємо наступний код:

де http://webdigest.com.ua/board/ — домен, куди потрібно перенаправити відвідувача і кладемо цей файл в той домен, звідки потрібно перенаправляти (я поклав файл .htaccess в корінь піддомену forum.webdigest.com.ua)

Тепер, якщо відвідувач буде набирати в адресному рядку forum.webdigest.com.ua (або переходити з меню відеокурсу), то його автоматично буде перенаправлено на http://webdigest.com.ua/board/.

Варіант другий — якщо потрібно зробити редирект з префіксом www.

Тут також нічого складного немає — в тому ж файлі .htaccess прописуємо вже інший код:

Тобто тут я роблю редирект з webdigest.com.ua на webdigest.com.ua

Такий редирект потрібен тоді, коли необхідно склеїти домени з www і без, для запобігання втрати посилальної ваги сайту.

Для чого взагалі використовують редирект 301 і в яких випадках він доцільний:

1. Власне про що ми і говорили — при необхідності склеїти домен з www і без.

2. При зміні доменного імені, тоді це дозволяє зберегти показники.

3. Якщо Ви перенесли якусь сторінку на сайті — тоді пошукові системи і відвідувачі не будуть бачити посилання, яке не працює, а потраплятимуть на робочу сторінку.

Чому редирект за допомогою файлу .htaccess кращий? Як на мене то тому, що при переносі сайту на інший хостинг не виникатиме помилок з редиректом, так як переносити Ви будете всі файли проекту і пам'ятати про те, що десь там щось не увімкнули — не потрібно.

Тепер Ви знаєте, як зробити редирект 301 і при виникненні певних ситуацій — сюрпризів в роботі у Вас не буде.

Редагується файл .htaccess дуже просто — звичайним текстовим редактором, але тут використовувати Блокнот я не рекомендую, для таких цілей завантажте і встановіть собі на ПК альтернативний текстовий редактор Notepad++, який більш коректно працює з кодом та кодуваннями.

Якщо ж Ви не бажаєте щось редагувати чи налаштовувати — можна просто звернутись в технічну службу підтримки хостингу і, при адекватних співробітниках, суппорт Вам допоможе налаштувати редирект в панелі або навіть пропише необхідні дані у файл .htaccess. Та корисно знати та вміти зробити це самостійно.

Бажаю Вам безперебійної роботи Ваших ресурсів і вдалого та хорошого дня.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
  • Інтерв’ю (4)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (11)
  • Особисте (19)
  • Плагіни для Wordpress (15)
  • Саморозвиток (7)
  • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Саша(3)
Валентин.(2)
Vlad38(2)
Леонід(1)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
54 / 0.997 / 57.86mb
Вгору